Cruciale maanden v AfJAK 2 'Je hebt iets afgerond, maar tegelijkertijd besef je dat je helemaal onderaan staat en opnieuw moet beginnen' Quido Lanz Quido Lanzaat steekt momenteel lekker in zijn vel. De verdediger uit het tweede elftal heeft vrede met het leven dat hij nu leeft en ziet zijn voetbalcarrière in opwaarts perspectief. Hij was al bij de selectie betrokken tijdens diverse oefenstages en rond het UEFA-Cuptreffen met Hapoel Haifa. Twee weken later stond hij bij zijn debuut tegen de Israëliërs in de basis. Rond de kerst verwacht de 20-jarige Lanzaat van Ajax uitsluitsel over zijn verdere loopbaan. Wordt zijn contract bij Ajax verlengd of zal hij zijn heil elders moeten zoeken? Lanzaat ziet het allemaal wel. Zoals het nu gaat, loopt het lekker. Meer kan hij er echt niet aan doen. Omdat hij alle jeugdgeledingen doorliep kent hij het klappen van de zweep binnen de club. Halverwege het seizoen worden de prestaties van de diverse spelers gewogen en volgen de 'praatsessies'. Rond de kerst worden Ajacieden teleurgesteld of gelukkig gemaakt. Wat als de technische staf onverhoopt besluit Lanzaats contract niet te verlengen? 'Jammer, maar zoiets betekent nog niet het einde van de wereld,' stelt de verdediger nuchter. Om daar fel aan toe te voegen: 'Natuurlijk wil ik het liefst bij deze club blijven. Maar mocht het niet bij Ajax lukken dan zijn er nog genoeg andere goede clubs om mijn loopbaan bij te vervolgen.' Gesprekken met de trainer over zijn carrièrekansen gaat hij niet aan. 'Hij weet wat hij aan me heeft. Ik hoef niet zo nodig eerder uitsluitsel te krijgen over mijn contract. Ik wacht het allemaal rustig af.' Als je de ontwikkeling van zijn voetbalcarrière nauwkeuriger bekijkt lijkt contractverlenging voor de hand te liggen. Lanzaat werd vorig seizoen door Wouters al door Ronald Jonges foto's Louis van de Vuurst een aantal keren bij de selectie gehaald voor wedstrijden in competitie- en bekerverband. Tijdens de trips naar Vietnam, de Verenigde Staten en Israël was hij eveneens van de partij. 'Fantastische ervaringen natuurlijk,' repliceert Lanzaat. 'Als ik later dan weer terugkom bij het tweede besef ik pas echt hoeveel ik zo'n periode bij het eerste heb opgestoken.' Buiten de lijnen Tot aan zijn debuut in de hoofdmacht bleven zijn hoogtepunten beperkt tot activiteiten buiten de lijnen: de warming- up. 'Ik weet dat ik er heel dichtbij zit. En er gaat steeds veel door me heen hoor, als de trainer je vraagt warm te gaan lopen.' In Israël kwam het evenmin tot een invalbeurt. 'Tien minuten voor tijd mocht ik me nog wel warm lopen, maar wat 100 AJAX M A f. A 7 I N F DFCFAARFR 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 106