In het bekerduel tegen ADO Den Haag schoot Cedric van der Gun na een mooie dribbel door de as overtuigend de 2-0 binnen. een succesvol vervolg in het toernooi om de Amstel Cup. Gelijkwaardig Op het terrein van Apeldoornse Boys treft Ajax in de competitie Vitesse 2. Voorafgaand aan het goed bezochte duel (ook tijdens de warming up!) spelen de F'jes van tweedeklasser Apeldoornse Boys onderling partijtjes. In de derde minuut is de eerste kans voor de Arnhemmers. Toe Didulica, die zijn tweede wedstrijd voor Ajax keept, ziet de bal voorlangs gaan. Er volgt een periode waarin beide ploegen elkaar geen meter ruimte gunnen en kansen dan ook schaars zijn. In de 25ste minuut tracht Christian Chivu op persoonlijke titel een doorbraak te forceren. Hij passeert drie man en wordt hardhandig gestuit in het strafschopgebied van Vitesse. Een groot aantal kinderen (Ajax heeft in Apeldoorn en omstreken blijkbaar veel supporters) schreeuwt om een penalty. De arbiter is niet genegen mee te werken. Vlak voor de rust komt Vitesse met 1-0 voor. Na balverlies op het middenveld werken de Vitessenaren in twee instanties de bal in het doel. Een klein foutje kan grote gevolgen hebben in een gelijkwaardige wedstrijd, blijkt maar weer. Twintig minuten in de tweede helft komt Pius Ikedia in de ploeg voor Daniel Cruz. Met Ikedia, Van der Gun, Hosé en Babangida kiest Bruins Slot voor een zeer aanvallend concept. Nog geen minuut later ligt de gelijkmaker via Babangida, Hosé en Ikedia in het net. In de tweede helft ontwikkelt zich een boeiend schouwspel waarbij Ajax en Vitesse gaan voor de overwinning. De Arnhemmers delen behoorlijk uit en krijgen dan ook drie gele kaarten. De zege lijkt naar Vitesse te gaan als een afdraaiende voorzet vanaf rechts wordt ingekopt: 2-1. In de laatste minuut probeert Pius Ikedia met een lange solo de verdiende gelijkmaker af te dwingen, maar hij wordt gevloerd in het vijandelijke strafschopgebied. Specialist Brutil Hosé schaart zich achter de bal en knalt het leer strak onder de lat binnen. Niet geheel schadevrij, maar tevreden met het zwaarbevochten punt kan Ajax zich richten op de volgende tegenstander in de competitie, NAC. Bij ADO Den Haag kwam in de tweede helft een oude bekende in het veld. Marciano Vink probeert na jaren van hinderlijke kwetsuren via de Haagse club op een zo hoog mogelijk niveau terug te keren in het betaald voetbal. AIAV A/l A r. A 71 MP HFfFAARFR 1 QQQ Op 25 oktober treedt Ajax 2 thuis aan tegen NAC uit Breda. Een dag na de ruime zege van het eerste elftal op FC Den Bosch heeft Tonny Bruins Slot de aanvallers Shota Arveladze en jesper Gronkjaer bij zijn selectie. In de eerste helft speelt Ajax moeizaam en zijn de hoogtepunten schaars. Arveladze, Reuser, Gronkjaer en Bobson krijgen behoorlijke mogelijkheden, maar zijn niet scherp in de afronding. De geel-zwarten uit Breda komen amper dreigend voor het doel van Serge van den Ban. De tweede helft toont een volledig ander beeld. Zes minuten na de rust verwerkt jesper Gronkjaer een voorzet van Reuser tot een doelpunt. De goal is prachtig en doet denken aan de treffer van Marco van Basten in de EK-finale 1988 tegen Rusland: een voorzet vanaf links, waarna de bal rechts van het doel zonder de grond geraakte te hebben met de rechtervoet wordt ingeschoten. De Ajacieden raken op stoom na dit doelpunt. De eindstand (6-0) is niet eens geflatteerd. Drie doelpunten van jesper Gronkjaer, twee van Shota Arveladze en een mooi stiffie van Martijn Reuser (hij heeft er blijkbaar patent op) geven het kwaliteitsverschil in het tweede bedrijf goed weer. Door deze overwinning komt Ajax 2 op de eerste plaats te staan, gevolgd door FC Twente, dat een slechter doelsaldo heeft. De volgende competitiewedstrijd is daarmee een topper in de reserve eredivisie: FC Twente - Ajax. Q7

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 103