handenbindertje voor de Ajax-verdediging. Aan de andere kant zijn Ikedia, Hosé en Gronkjaer ook moeilijk te stuiten en zo ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd. Brutil Hosé brengt dit in de dertigte minuut tot uitdrukking op het scorebord. Ikedia bedient de spits voor de verdiende gelijkmaker. Vlak voor rust is Chivu wederom dreigend voorin te vinden, dit keer met succes. Hosé kan de actie van de Roemeen droog afmaken en met een vertrouwenwekkende voorsprong zoeken de Ajacieden de kleedkamer op. Het duel tegen Heerenveen wordt, na een aantal onnavolgbare acties van Ikedia, beslist. De kleine Nigeriaanse aanvaller snijdt, op aangeven van Chivu, het strafschopgebied van Heerenveen binnen. De noodrem is voor de Friezen het enige middel en Hosé benut de penalty onberispelijk: 3-1. Met drie treffers werkt de spits goed aan zijn persoonlijke doelsaldo. Winst tegen Groningen en Heerenveen is bemoedigend. Door de zes punten krijgt Ajax weer aansluiting met de top in de competitie. Drie dagen later kan Ajax 2 ook in de beker een belangrijke stap vooruit zetten. Winst in de uitwedstrijd Opvallend zijn de aanvallende impulsen die uitgaan van linkervleugelverdediger Christian Chivu. tegen Telstar betekent plaatsing in de volgende ronde van de Amstel Cup voor reserve-elftallen. Geen tegentreffer Het veld van SV Beverwijk is het ietwat ongebruikelijke decor voor het bekerduel Ajax 2 - Telstar 2. De lichtinstallatie van de amateurclub zorgt niet voor overweldigend goed zicht. Daardoor zijn de omstandigheden waarin keeper loe Didulica debuteert niet optimaal te noemen. De 22-jarige Australiër trekt zich er weinig van aan en na negentig minuten kan hij terugkijken op een geslaagd eerste optreden. Behoudens een paar mindere voetballende acties maakt Didulica geen fouten. De winnende treffer komt van Andrzej Rudy. Tonny Bruins Slot moet door personele problemen een beroep doen op de Poolse routinier. Ajax 1 speelt de volgende dag een vriendschappelijke wedstrijd in en tegen het Spaanse Zaragoza en daardoor zijn onder anderen Quido Lanzaat, Chrisopher Kanu en Kevin Bobson niet van de partij in Beverwijk. In de eerste helft knalt de naar de as uitgeweken Rudy (spelend op rechtshalf) met links de bal achter Telstar-goalie Van Holten. Naast de terugkomst van de routinier maken twee Ajax-junioren hun debuut op professioneel niveau. Regilio O'Neil en Guillermo Graaven mogen van Bruins Slot in het laatste kwartier meedoen. Op dat moment moet Ajax alle zeilen bijzetten om de gelijkmaker van Telstar te voorkomen. Met hangen en wurgen trekken de Amsterdammers de overwinning over de eindstreep. Een plaats in de tweede ronde van het bekertoernooi is de beloning. Het meedoen van Pascal Heije, weer fit na een knieblessure en in de tweede helft in het veld gekomen, is een winstpunt. Onnodig hard Het eerste duel in de beker is op 11 oktober en de tegenstander heet ADO Den Haag. Ajax komt uit in een poule met Feyenoord 2, ADO Den Haag 2 en, wederom, Telstar 2. Twee clubs uit de groep gaan door naar de derde ronde. Het duel is vijf minuten oud als Daniel Cruz fraai een assist van lesper Gronkjaer afrondt. Deze vroege voorsprong moet Ajax in het zadel helpen, maar ADO Den Haag speelt op het randje van het toelaatbare en daardoor is de wedstrijd bij vlagen onnodig hard. Scheidsrechter Alter heeft zijn handen vol aan het blussen van kleine brandjes, verspreid over het veld. Cedric van der Gun, van nature bekend met de Haagse bluf, schiet na een mooie dribbel door de as overtuigend de 2-0 binnen. Tijdens de warming-up voor de tweede helft blijkt dat een oud-Ajacied, na jaren van hinderlijke kwetsuren, weer terug is op de velden. Marciano Vink heeft een kans gekregen bij ADO Den Haag en wil op die manier revalideren. Zijn bedoeling is op een zo hoog mogelijk niveau terug te keren in het betaald voetbal. Ondanks de inbreng van Vink is het laatste woord aan Ajax. Na een vloeiende combinatie met Brutil Hosé stift Martijn Reuser de bal met een tergend boogje over de Haagse keeper Patrick de Groot. De 3-0 winst is een goede uitgangspositie voor MAGAZINE DECEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 101