j Ajax genadig voor kansarme Slowaken MÉsÊii 'an onze verslaggever Parcel van Ueshout )p de ranglijst van meest succes- /olie Champions-League-ploe gen I- iax de tweede positie niet benodigd om de nummer vijf van de Slowaakse competitie op de knieën te krijgen. Een middenmoter in de Neder landse eerste divisie, zo taxeerde Ajax coach-Wouters tevoren de «tart» De Volkskrant, 17 september 1999 Wamberto ziet zijn optreden bekroond met de benoeming tot Man of the match. Ruim tien minuten voor tijd maakt John O'Brien zijn debuut. De Amerikaan komt in het veld voor Aron Winter. Over twee een volkomen ongevaarlijke voor zet van Kovac voor de graaiende handen van doelman Grim weg. De bal belandde in het eigen doel. De Slowaken konden hun geluk niet op bij die voor onmogelijk voorsprong en trok1' strijd veruit de beste Ajacied, lan ceerde Wamberto en diens lange, hoge voorzei werd door Rcuser bij 1 de tweede paal ingekopt (2-1). De Slowaken waren rijp voor de j S|n-.M M1 weken reist Ajax af naar Slowakije om daar het ticket voor de tweede ronde te verzilveren. Commentaar: 'Het is door de zwakte van de tegenstander en niet door het eigen spel dat we met 6-1 hebben gewonnen.' (Jan Wouters) 'Er kwam een voorzet van links en ik kon niet meer wegduiken. Ik hoorde Fred roepen, maar in mijn val kopte ik de bal binnen.' (Frank Verlaat) 'Het was lekker om op het veld te staan. Vooral op de positie van nummer vier, want dat is mijn favoriete plek. Maar ik ben tevreden met elk plaatsje dat vrijkomt.' (John O'Brien) Foto's: Louis van de Vuurst Frank Verlaat toont zich duidelijk opgelucht. Waar hij eerder Ajax onbedoeld op achterstand zette schrijft hij nu de gelijkmaker op zijn naam. Debuteren in eer Europa- Cupwedstrijd. Voor John O'Brien is deze droom nu werkelijkheid. De in Amerika geboren verdediger verving Aron Winter. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 91

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 91