Klassieker zonder winnaar en Kalou tekenen voor de treffers. Martijn Reuser is dan al in het veld gekomen voor Nikos Machlas. Het zijn de eerste speelminuten die Reuser dit seizoen achter zijn naam krijgt. Na de 2-2 volgen er kansen over en weer. Paal en lat voorkomen echter dat de score verandert. Voor het eerst deze competitie lopen Feyenoord en Ajax averij op. De koppositie moeten zij daardoor aan PSV laten. Commentaar: 'We speelden na de rust dramatisch. Er is slecht naar mijn aanwijzingen geluisterd. Eenmaal onder druk hebben we problemen met het positiespel. Je zit tijdens zo'n tweede helft als coach niet lekker op de bank.' (Jan Wouters) 'Het was wel een aardig potje, geloof ik. Dat iedereen zo tekeer kon gaan, kwam omdat we nog vroeg in het seizoen zijn. Alleen moeten we er later in het jaar de tol voor betalen.' (Leo Beenhakker) Bijzonderheden: Voor de tweede keer dit seizoen staat de klassieker op het programma en voor de tweede keer bestrijden de rivalen elkaar in Amsterdam. Net als bij het duel om de Johan Cruijff Schaal moet Ajax het stellen zonder Sier en Tobiasen. Ook Gronkjaer, Menzo en Van Halst zijn wegens blessures afwezig. In de eerste helft heeft Ajax het betere van het spel. Dit resulteert al in de 17de minuut in een 1-0 voorsprong. Richard Knopper schiet de vrije trap feilloos binnen. Wamberto bouwt de voorsprong in de tweede helft uit tot 2-0. Die marge lijkt ruim, maar Feyenoord domineert de tweede helft en de Rotterdammers weten hun achterstand binnen tien minuten om te zetten in een gelijke stand. Bosvelt 'Op een gegeven moment kwamen ze uit alle hoeken en gaten opduiken.' (Fred Grim) Ajax en Feyenoord in opwindend evenwicht t naar de kant geroepen, Reuser Op een vrijdagavond we' J-> putten uit het spel van Verlaar. was zijn vervanger De kampioer - o Haarlems Dagblad, 11 september 1999 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 89 Foto's: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 89