achterstand gekomen te zijn, met 6-1 van Dukla Banska Bystrica. Voor Ajax scoren Verlaat (strafschop), Reuser, Knopper, Machlas (2) en Wamberto. Vrijdag 17 september Na onderzoek blijkt dat de gerecontrueerde voorste kruisband van de linkerknie van Ole Tobiasen gedeeltelijk gescheurd is. Er wordt een nieuwe operatie gepland. De bekerwedstrijd Ajax 2 - Haarlem 2 eindigt in een 6-0 overwinning voor de ploeg van Tonny Bruins Slot. Zondag 19 september Ondanks een sterke start, met een doelpunt van Richard Knopper in de 35ste minuut, vindt Ajax in Waalwijk niet de juiste vorm om de wedstrijd tegen RKC naar de hand te zetten. In de slotminuut boekt de thuisploeg een morele overwinning door de gelijkmaker te scoren. Tijjani Babangida brengt na de wedstrijd de nacht door in een Waalwijks ziekenhuis. De Nigeriaan, invaller voor Machlas, liep bij een botsing met Van Wanrooy en Winter een lichte hersenschudding op. Maandag 20 september In het Amstel-Cuptoernooi spelen de reserves van Ajax en FC Utrecht met 1-1 gelijk. Frank Kales is te gast in de eerste aflevering van het wekelijkse AT5-programma 'Godenzonen', dat geheel aan Ajax gewijd is. Woensdag 14 september 1999. iohan Cruijff met studenten van het eerste schooljaar van de Johan Cruyff University in 22 september Bij het trainingsveld wordt Amsterdam, een persoon in Feyenoord-shirt gesignaleerd. Het blijkt niet te gaan om een Rotterdamse provocatie maar het vrijgezellenfeestje van een Ajax-seizoenkaarthouder. Donderdag 23 september De President van de Rechtbank te Amsterdam veroordeelt Umbro International in kort geding tot naleving van de met Ajax gesloten sponsorovereenkomst voor de periode van 1 juli 1999 tot en met 30 juni 2003. Vrijdag 24 september Door een ongelukkige actie van Fred Grim komt Ajax in de thuiswedstrijd tegen Vitesse na dertien minuten op een 1-0 achterstand. Brian Laudrup trekt een kleine tien minuten later de stand recht en brengt in de tweede helft Ajax op voorsprong, waarna Shota Arveladze kort voor tijd de 3-1 eindstand verzorgt. Zaterdag 25 september In gezelschap van Piet Keizer reist Jan Pruijn, Ajax' manager opleidingen buitenland, af naar China voor een ruim twee weken durend werkbezoek. Keizer en Pruijn 16 september 1999. De mascotte bij Ajax - Dukla Banska Bystrica kijkt voor aanvang van de wedstrijd naar de zu||en jn hgt ujtgestrekte ,and verSchillende trainers langs de lijn. clubs, selectietrainingen en toernooien bezoeken. Doel is inzicht te krijgen in welke mate het Chinese jeugdvoetbal daadwerkelijk kan worden geïntegreerd in het samenwerkingsverband dat Ajax met de Chinese voetbalbond voor ogen heeft. Maandag 27 september Ajax 2 wint in Groningen met 2-0 van FC Groningen. Dinsdag 28 september Ajax en de Australische keeper Joe Didulica komen een contract tot 1 juli 2001 overeen. Didulica is afkomstig van de Australische dub Melbourne Knights en speelde tot nu toe twee interlands voor het Australische A-team. Didulica was reeds op proef bij Ajax en keepte tijdens de wedstrijd van Ajax tegen een Turkse selectie op 1 september. Hij stond toen op doel bij de Turkse selectie. Woensdag 29 september Zonder de zieke Aron Winter en de aan zijn lies geblesseerde Richard Witschge vertrekt de selectie naar Slowakije. Donderdag 30 september In Banska Bystrica blameert Ajax zich door zich in het UEFA-Cupduel tegen het nietige Dukla op slag van rust op een 1-0 achterstand te laten zetten. In de tweede helft stelt de ploeg orde op zaken door goals van Arveladze, Bobson en Laudrup. Vrijdag 1 oktober Ajax loot het Israëlische Hapoel Haifa, waartegen eerst uit gespeeld wordt. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 77

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 77