met de A-selectie meegetraind te hebben, wordt Ajax' aanwinst Christian Chivu in de perskamer van de Amsterdam ArenA aan de media gepresenteerd. Vrijdag 27 augustus Tom Sier ondergaat in het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam Zuidoost een operatie aan de rechtervoet, noodzakelijk vanwege een niet genezend breukje aan de basis van het tweede middenvoetsbeentje. Bij de operatie, die succesvol verloopt, wordt een metalen plaatje in de voet aangebracht. De verwachte herstelperiode is drie maanden. 4 Ajax wint de derde competitiewedstrijd, uit bij Cambuur Leeuwarden, met 3-0 door doelpunten van Dani, Laudrup en Wamberto. Maandag 30 augustus John Nieuwenburg, Richard Knopper en Tim de Cler worden door bondscoach Han Berger opgeroepen voor het Olympisch elftal, dat op dinsdag 7 september in Tel Aviv de laatste groepswedstrijd speelt tegen Israël. Dinsdag 31 augustus In Volendam verliest Ajax 2 de bekerwedstrijd tegen 15 augustus 1999. Kevin Bobson in de rust van Ajax - Heerenveen. de reserves van de FC met 2-1. Woensdag 1 september In de Amsterdam ArenA wordt een benefietwedstrijd gespeeld voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. Een selectie van Ajax wint met 2-0 van een team samengesteld uit Turkse spelers in Nederland en Nederlandse spelers die ooit in Turkije hebben gevoetbald. De actie levert 500.000 gulden op. 4 De Raad van Commissarissen van AFC Ajax NV, bestaande uit Michael van Praag (voorzitter), Arie van Os en Hennie Henrichs, is voornemens Sjoerd van Loon en John de Mol te benoemen tot commissarissen van AFC Ajax NV, teneinde de Raad te completeren. Deze zal daarmee, zoals beoogd, bestaan uit vijf commissarissen. Vrijdag 3 september De President van de rechtbank te Amsterdam veroordeelt Umbro International in kort geding tot het leveren aan Ajax van alle spelerskleding en alle Umbro-merchandise bestemd voor de fans, zoals vastgelegd in de sponsorovereenkomst lopende van 1 juli 1999 tot en met 30 juni 2003. Dinsdag 7 september Op de Toekomst spelen de hoogste jeugdelftallen van Ajax en Germinal Beerschot Antwerpen een oefenwedstrijd. Ajax A1 wint het duel met 5-2. 4 Danny Blind en Wim Kieft beginnen aan hun stage bij Ajax, die een onderdeel vormt van de cursus Oefenmeester 1 van de KNVB. Een jaar lang zullen de twee oud-spelers elke dinsdag de trainingen van Ajax A1, A2 en B1 bijwonen. 4 Op een symposium van PriceWaterhouseCoopers in Eindhoven doet algemeen directeur Frank Kales opmerkelijke uitspraken. De verdeling van televisiegelden noemt hij een 'rampenverhaal', dat doorspekt is met 'valse solidariteit'. In plaats van de huidige 2,6 miljoen zou vijftig miljoen het bedrag moeten zijn dat Ajax verdient aan televisieuitzendingen van zijn wedstrijden. 4 Ajax 2 speelt de eerste competitiewedstrijd van het seizoen met 2-2 gelijk tegen De Graafschap. 4 Met het Olympisch elftal winnen John Nieuwenburg, Tim de Cler en Richard Knopper in Tel Aviv met 1-0 van Israël. Woensdag 8 september Directeur spelersbeleid Danny Blind ontvangt Michel Preud'homme, directeur internationale betrekkingen van Benfica, op diens verzoek voor een anderhalf uur durend werkbezoek. Vrijdag 10 september De laatste klassieker van 26 augustus 1999. Christian Chivu tijdens zijn eerste deze eeuw eindigt in een interview met AT5. 2-2 gelijkspel. In een spectaculair en afmattend duel, met door interlands 7 september 1999. Simon Tahamata in gesprek met Hans Westerhof in gedeeltelijk vermoeide de rust van Ajax A1 - Germinal Beerschot Antwerpen A1. ploegen, overleeft Ajax in de Amsterdam ArenA ternauwernood het slotoffensief van de Rotterdammers, na een sterke eerste helft en een tweede treffer na rust (doelpunten Knopper en Wamberto). Maandag 13 september Ajax en de Engelse eerste-divisieclub Huddersfield Town worden het eens over een transfer van Dean Gorré. De middenvelder vertrekt met onmiddellijke ingang naar de club waar ook de Nederlanders Clyde Wijnhard en Kenneth Monkou onder contract staan. Eerder ging een transfer van Gorré naar Compostela, de club waar Ajax Peter Hoekstra aan uitleende, niet door. 4 Kofi Mensah loopt een week stage bij West Ham United, de huidige nummer drie van de Engelse competitie 4 Ajax 2 boekt een 2-1 zege op Willem II2. Dinsdag 14 september De selectie vertrekt naar Callantsoog om zich daar in trainingskamp voor te bereiden op het UEFA-Cupduel tegen Dukla Banska Bystrica. 4 Stanley Menzo ondergaat in het VU-ziekenhuis te Amsterdam een kijkoperatie aan de rechterknie, waarbij beschadigd kraakbeen wordt geconstateerd. Over de te verwachten hersteltijd kan nog niets worden gezegd. 4 Johan Cruijff verricht in het bijzijn van de eerste lichting van veertig studenten de opening van de Johan Cruyff University in Amsterdam. De Heao-opleiding voor management, marketing, public relations en beleidsondersteuning in de topsport vormt een onderdeel van de Hogeschool van Amsterdam en is speciaal gericht op studenten die een sportieve loopbaan willen combineren met de studie. Donderdag 16 september Ajax wint, na door een eigen doelpunt van Frank Verlaat eerst op AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 75

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 75