10 augustus -1 oktober AJAX. VAN PAq ror DA<J foto's Yvonne Witte 15 augustus 1999. Bobby Haarms, Jan Wouters en Jan Olde Riekerink tijdens de warming-up voor Ajax - Heerenveen. Dinsdag 10 augustus Froylan Ledezma vertrekt bij Ajax en keert terug naar zijn vaderland Costa Rica. Ledezma, die mede door de grote cultuurverschillen niet geslaagd is bij Ajax, gaat op zoek naar een andere club. Hij ziet af van alle financiële verplichtingen die Ajax contractueel ten opzichte van hem had. Ajax behoudt wel het recht op een vergoeding wanneer Ledezma een andere club heeft gevonden. Woensdag 11 augustus Tijdens de jaarlijkse nationale G-voetbaldag in Barendrecht pakt het in Ajax-tenue gestoken, door Hans Westerhof en Jan Olde Riekerink gecoachte team de eerste prijs. Zondag 15 augustus De eerste competitiewedstrijd van het seizoen 1999-2000 eindigt voor Ajax in een 3-2 overwinning op SC Heerenveen. Laudrup, Machlas en Arveladze zijn de doelpuntenmakers voor Ajax. Maandag 16 augustus Het Nederlands elftal, zonder Ajacieden, traint ter voorbereiding op de vriendschappelijke wedstrijd tegen Denemarken op het veld naast de ArenA. Dinsdag 17 augustus Tijjani Babangida speelt in Johannesburg met de Nelson Mandela XI een wedstrijd tegen de World Stars. Het duel, dat gespeeld wordt ter ere van het afscheid van Nelson Mandela als president van Zuid-Afrika, eindigt in een 2-2 gelijkspel. Babangida wordt gekozen tot Man of the match, t In het Amstel-Cuptoernooi boekt Ajax 2, mede dankzij drie doelpunten van Martijn Reuser, een ruime overwinning op AZ 2: 5-0. Woensdag 18 augustus Ajax besluit een kort geding aan te spannen tegen Umbro International. Onderwerp van geschil is de sponsorovereenkomst tussen beide partijen voor de periode 1 juli 1999 tot en met 30 juni 2003. Na de overname door Doughty Hanson Co in april 1999 betwist Umbro International nu de rechtsgeldigheid van deze overeenkomst. Tijdens de jaarlijkse medewerkersavond van Ajax wordt een door voorzitter Michael van Praag gemaakte videofilm vertoond over het bezoek van een delegatie van Ajax aan Ghana, waar een belang werd genomen in de club Ashanti Goldfields. Vrijdag 20 augustus Peter Hoekstra wordt voor de periode van één seizoen verhuurd aan de Spaanse club Sociedad Deportiva Compostela SAD. In Limburg wint Ajax ook de tweede competitiewedstrijd van het seizoen. MVV wordt door doelpunten van Knopper (2), Verlaat, Witschge, Laudrup en Dani met 6-2 verslagen. Dinsdag 24 augustus Ajax contracteert voor de duur van zes jaar de Roemeense speler Christian Chivu. De linksbenige verdediger is afkomstig van Universitatea Craiova. Dean Gorré speelt bij de Engelse eerste-divisieclub Huddersfield Town mee in een oefenwedstrijd tegen een selectie van Leeds United. Donderdag 26 augustus Na voor het eerst 15 augustus 1999. Deelnemers aan de Melkunie Shoot-outs tijdens de rust van Ajax - Heerenveen. Rechtsboven Miss Ajax 1998-1999, die haar opvolgster inwerkt. 74 AJAX AAAHAZINF NOVFMRFR 1949

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 74