einduitslag van de (thuis)wedstrijd (6-1) bewees dat inderdaad en maakte van de return op 30 september feitelijk een formaliteit, maar toch was er geen tevredenheid. Er werd op details niet goed gespeeld. Jan Wouters: 'Je weet dat je voortdurend op de helft van de tegenstander speelt. Dan moet de passing goed zijn. De spelers moeten elkaar op hun goede been aanspelen en met hun gezicht naar het vijandelijke doel spelen. Die elementen waren slecht verzorgd en dan krijg je zo'n wedstrijd.' Dat kan de ploeg zich tegen teams als Dukla nog permitteren, maar straks tegen betere tegenstanders is dat funest. Het leerproces gaat traag en neemt meer tijd in beslag dan men aanvankelijk dacht, doch de kenners blijven optimistisch. Zoals Aron Winter: 'Het komt echt goed. Het gaat elke week beter. Maar Ajax heeft op zes, zeven posities nieuwe spelers gekregen. Die hebben tijd nodig om elkaar gemakkelijk te vinden.' Wie elkaar in de wedstrijd even niet vonden waren Fred Grim en Frank Verlaat. De kopbal van Frank was prachtig maar wel in eigen doel. Fred Grim: 'Ik riep "los" maar hij stond dicht bij mij en kreeg de bal verkeerd op z'n hoofd. Dat kan gebeuren.' Gelukkig kon de ongelukkige verdediger vrij snel de stand weer rechttrekken door een strafschop te benutten en kopte Foto: Yvonne Witte Foto: Louis van de Vuurst Op aangeven van Brian Laudrup bracht Wamberto Ajax op 2-0, maar die voorsprong werd door Feyenoord binnen tien minuten ongedaan gemaakt. om hun positie op die ranglijst te versterken. Erg vol is het ook geworden in het UEFA- Cuptoernooi, waar zeg maar de rest van Europa zich bevindt. Na de Champions- Leaguevoorrondes kon dan op 16 september de afvalrace beginnen tussen de 92 clubs in het andere Europese toernooi. Van Ajax' eerste tegenstander, Dukla Banska Bystrica uit Slovenië, was niet veel bekend. Na het bekijken van wat wedstrijden kwam Jan Wouters tot de conclusie dat de ploeg qua niveau viel te rangschikken onder middenmoot Toto divisie. Dus mocht deze opponent voor Ajax geen al te groot obstakel zijn. De Martij n Reuser kopt Ajax naar 2-1 in de UEFA-Cupwedstrijd tegen Dukla Banska Bystrica. - - itüil,i»*«

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 67