Igsij Tgafpi door tal van factoren waarmee rekening dient te worden gehouden, geen sinecure meer. Gemor was er ook over het feit dat deze wedstrijd werd vastgesteld in een periode dat veel internationals moesten opdraven voor hun respectievelijke landen, waardoor men voorafgaande aan de enige echte klassieker in Nederland nauwelijks de tijd kreeg om te herstellen van in verre landen gespeelde wedstrijden. Bij Ajax waren Machlas, Arveladze, Babangida, Culina en Chivu naar het buitenland vertrokken terwijl Knopper, Nieuwenburg en De Cler voor het Olympisch elftal waren uitgenodigd. Protesten hielpen niet meer dus bleef alles zoals het was, op vrijdagavond, aanvang half acht; waarschijnlijk uniek: de eerste Ajax - Feyenoord op zo'n moment in de voetbalhistorie, maar daarom niet minder beladen en als vanouds vol spanning en prestige. De Rotterdammers hadden Ajax eerder al afgetroefd in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal. Door eindelijk eens in de ArenA te winnen van Ajax viel voor hen Twee oud-Ajacieden (die ooit samen in Wenen...) tijdens de training van het Nederlands elftal op de bijvelden van de Amsterdam ArenA: Patrick Kluivert en bondscoach Frank Rijkaard. Foto: Louis van de Vuurst De spanning is van de gezichten te lezen als de Ajacieden Arveladze, De Cler, Verlaat en Machlas het veld betreden voor de wedstrijd tegen Feyenoord. een grote frustratie weg. Ajax had van de wedstrijd in ieder geval kunnen leren hoe de Rotterdammers het best bestreden konden worden. Na een gelijk opgaande strijd met over en weer kansen wist Ajax op 1-0 te komen uit een uitstekende vrije trap van Richard Knopper. Het werd in de tweede helft zelfs 2-0 door Wamberto op aangeven van Laudrup. Het lukte de ploeg helaas niet deze voorsprong lang vast te houden. Binnen tien minuten had Feyenoord de zaak rechtgetrokken (2-2) en vervolgens kregen beide partijen nog de kansen om de volle winst te pakken zoals ook bij het duel om de Supercup het geval was geweest. Toen werd Feyenoord de Foto: Yvonne Witte gelukkige door een uit een vrije trap gescoord doelpunt. Nu gebeurde dat bijna op dezelfde wijze maar de paal hield Grim en Ajax overeind. Aan de andere kant kopte Martijn Reuser op de lat en had Aron Winter de winst nog op z'n schoen maar hield ook Feyenoord het doel verder schoon. Onder de omstandigheden was vooraf menigeen misschien blij geweest met een gelijkspel, maar na afloop kon Ajax, gezien de wedstrijd, niet tevreden zijn. De voorsprong had langer vastgehouden moeten worden. Jan Wouters: 'We speelden na rust matig. Er is niet goed naar mijn aanwijzingen geluisterd. Onder druk kregen we problemen met het positiespel.' Juventus en Ajax Inmiddels was het tijdperk van Europees voetbal weer aangebroken. Natuurlijk was er de Champions League, waarvan de naam feitelijk de lading niet meer dekt omdat niet alleen de landskampioenen deel uitmaken van het toernooi maar ook de nummers 2 zich rechtstreeks plaatsen en zelfs via voorrondes nummers 3 tot het evenement kunnen toetreden. Het heeft dus meer weg van een Europese competitie, iets waar de meeste topclubs in Europa uiteindelijk naar toe willen. Helaas is er dit jaar voor Ajax geen plaats weggelegd bij de elite in Europa en dat geldt ook voor Juventus. Dit is opvallend want op de Eeuwige Ranglijst van de Champions League staan de Italianen op de eerste plaats met Ajax als goede tweede. Alle andere grote clubs in Europa komen ver achter fuventus en Ajax aan, die dit seizoen dus geen punten kunnen vergaren 65 AlMAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 65