Het doel van de Turkse selectie werd tijdens de benefietwedstrijd één helft verdedigd door Joe Didulica. De Australiër trainde al enige tijd bij Ajax en is inmiddels door de club gecontracteerd. trainde al enige tijd bij Ajax en maakte een dusdanig goede indruk dat hij inmiddels door de club is gecontracteerd, ook omdat de blessure van Stanley Menzo meer tijd in beslag neemt dan aanvankelijk werd verwacht. Onder aanvoering van de Amsterdamse amateurclub Turkiyemspor werd alles in het werk gesteld om van deze benefietwedstrijd een succes te maken. Alle opbrengsten kwamen ten goede aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkije. En omdat nergens kosten aan verbonden waren, alle belangstellenden, niemand uitgezonderd, een toegangskaartje moesten kopen en zelfs de parkeergelden ten goede van 'Turkije' kwamen, kon aan het einde van de avond een cheque van 500.000 gulden worden uitgereikt aan de betreffende hulporganisaties. Een mooi resultaat van deze spontane actie, die bovendien een duel opleverde met een prachtige en luidruchtige entourage waarin twintigduizend aanwezigen, onder wie uiteraard heel veel Turkse mensen, voor de juiste sfeer zorgden. Voor de statistieken: Ajax won met 2-0 door goals van Reuser en Wamberto. Foto: Louis van de Vuurst In evenwicht Vanwege het vriendschappelijke duel van Nederland tegen België (5-5) op 4 september lag de competitie even een weekje stil, om op vrijdagavond 10 september in alle hevigheid weer los te barsten met het duel tussen Ajax en Feyenoord in de Amsterdam ArenA. Voorafgaand aan de eerste topper in deze competitie werd er veel geklaagd door zowel Ajax als Feyenoord. Dat betrof onder meer het feit dat de ontmoeting op vrijdagavond half acht plaatsvond in plaats AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 Foto: Louis van de Vuurst Fred Grim hield tegen Cambuur Leeuwarden zijn doel schoon. van zondagmiddag half drie of zes uur. Maatregelen van de gemeente Amsterdam, de veiligheid, de reputatie van de supporters, het voorkomen van rellen, de televisie, het heeft allemaal invloed op het moment waarop een dergelijke wedstrijd gespeeld kan worden. Het samenstellen van een voetbalcompetitie is in Nederland 63

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 63