Foto: Louis van de Vuurst Wamberto stelden in de tweede helft de overwinning zeker. Aanmerkingen op het spel waren er nog zeker wel. Weinig automatismen, onderlinge misverstanden en foutjes alom wezen uit dat Ajax nog niet als echte ploeg opereerde. Het gewenningsproces was voor een aantal spelers nog volop gaande. Gelukkig werden de wedstrijden bij het begin van deze competitie tenminste wel in overwinningen omgezet zodat Ajax ondanks het stroeve spel in ieder geval aan de kop van de ranglijst meedraaide. En aanvoerder Aron Winter etaleerde in interviews een hoopvolle dosis vertrouwen in de toekomst. 'Ik blijf zeggen dat alles goed komt en dat dit Ajax in staat moet zijn heel goed te voetballen. Natuurlijk gaan we voor het kampioenschap.' In Limburg was Richard Witschge een van de makers van de zes Ajax-goals. maanden moeten revalideren voor hij weer aan spelen toe is. Inmiddels kan in het geval van Ole Tobiasen, zonder de overige geblesseerden ook maar iets te kort te doen, van een lijdensweg worden gesproken. Natuurlijk hopen we dat alle geblesseerden zich binnen afzienbare tijd weer op de velden laten zien en Ole wensen we in het bijzonder een voorspoedige revalidatie toe. 'Alles komt goed' Voorafgaand aan het bezoek aan Leeuwarden, waar Cambuur de derde tegenstander in deze competitie was, gingen bij velen de gedachten nog even terug naar het vorige seizoen, toen Ajax aldaar in april een flink pak op de broek kreeg en met een kansloze 4-1 nederlaag als een kleine jongen naar huis werd gestuurd. Het behoorde tot diepste dieptepunten waarmee onze ploeg vorig jaar te maken kreeg. Dit keer verliep het in Leeuwarden aanzienlijk beter hetgeen resulteerde in een 3-0 overwinning. Met daverend spel werd de zege niet behaald, maar de kansen werden eenvoudig benut en het moet natuurlijk een beetje meezitten. Zoals het geval was bij de eerste goal, die ontstond uit een dwarrelbal van Dani van zo'n vijfentwintig meter waar de keeper geen raad mee wist. Vervolgens zag iedereen, behalve de scheidsrechter, dat Cambuur hands maakte bij een inzet van Winter. Werd de strafschop ons onthouden, aan de andere kant danste de bal langs Fred Grim net tegen de paal en bleef ons een tegengoal bespaard. Laudrup en invaller Benefietduel voor Turkije Van een heel ander kaliber was het benefietduel dat Ajax op 1 september in de Amsterdam ArenA speelde tegen een team bestaande uit in Nederland spelende Turkse voetballers met als coach Willem van Hanegem. Maar ook spelers als Van Foto: Louis van de Vuurst Na aan de media gepresenteerd te zijn poseert Christian Chivu in de Amsterdam ArenA, het stadion waar hij zijn voetbalcarrière in een stroomversnelling hoopt te brengen. Chivu is een linksbenige verdediger die op meerdere plaatsen in de defensie uit de voeten kan. De jonge Roemeen, afkomstig van Universitatea Craiova, speelde op 18 augustus zijn eerste A- interland tegen Cyprus en is tevens een vaste waarde in het Roemeense elftal onder 21 jaar. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 61