van een andere wereld dan de onze.' En dat wees de videofilm inderdaad wel uit. Verrassend was de aanwezigheid van een groep Ghanese musici en niet minder opvallend was het culinaire gedeelte van de avond, dat eveneens in het teken stond van Ghana. Twee keer uit Voor de competitie stonden er vervolgens twee (verre) uitwedstrijden op het programma. Eerst ging het op 20 augustus richting Maastricht om MW te bestrijden en een week later moest Ajax de andere kant op naar Leeuwarden om Cambuur te treffen. En beide keren op de vrijdagavond. Leuk voor Ajacieden die Canal+ bezitten en de hele wedstrijd thuisbezorgd krijgen. Die zagen in ieder geval tegen MW een productief Ajax, dat met 6-2 won. De ploeg kwam tegen de Limburgers in het begin van de wedstrijd goed weg toen een goal werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel. Daarna zetten Richard Knopper en Frank Verlaat Ajax op een 2-0 voorsprong, die nog voor de rust door de thuisclub gehalveerd werd (2-1). Achtereenvolgens Richard Knopper, Richard Witschge, Brian Laudrup en Dani maakten aan alle onzekerheid een eind en uiteindelijk kon de ploeg met een 6-2 winst tevreden huiswaarts keren. Hoewel, Jan Wouters besefte terdege dat uit deze uitslag ook weer niet mocht worden afgeleid dat alle lekken nu plotseling boven waren en Ajax ineens een goed geoliede machine zou zijn geworden. 'We kenden te veel fases waarin slecht werd gevoetbald,' onderkende de trainer de realiteit. 'Door slordig balverlies riepen we na de 2-0 de problemen over ons af. Maar ja, na Heerenveen werd zelfs gezegd dat we onverdiend gewonnen hadden; nu zal ongetwijfeld hosanna worden geroepen na de grote zege op MW. Zo gaat dat vaak in het voetbal.' Namens de Evenementencommissie zette Jan Buskermolen tijdens de medewerkersavond op de Toekomst uiteen wat de plannen zijn ten aanzien van de viering van het 100-jarig bestaan van Ajax. Mede omdat Ajax nogal wat geblesseerde verdedigers kende, werd de Roemeense linksback Christian Chivu (19) voor zes jaar aangetrokken. Ole Tobiasen is er van hen het slechtst aan toe. De Deen was maanden uit de roulatie en leek op de goede weg terug, toen hij zich in een wedstrijd van het tweede elftal opnieuw blesseerde. Hij moest helaas toch weer onder het mes en zal vervolgens nog Foto: Yvonne Witte HHHHHBs In de eerste competitiewedstrijd van het seizoen scoorde Nikos Machlas, maar daarna stond de Griek langer 'droog' dan goed is voor een spits. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 59