Foto: Louis van de Vuurst mooiste treffer viel een kwartier voor tijd toen Shota Arveladze vanaf de linkerkant de bal voortreffelijk achter keeper Vonk krulde (3-1). Daarna werd het voor Ajax toch weer een beetje pompen of verzuipen, helemaal toen het heel slordig nog 3-2 werd. De volle winst bleef echter in Amsterdam en wat er ook over het spel te zeggen valt, voor Jan Wouters was deze wedstrijd qua prestatie een vooruitgang. Bij zijn aantreden als coach van het team in december 1998 trof hij bij zijn eerste wedstrijd ook Heerenveen als tegenstander. Toen werd het 0-0, nu 3-2. Na afloop zei hij: 'Wij gaan een heel goed seizoen tegemoet. Ik ben niet opgelucht vanwege het resultaat. Ik ben opgelucht omdat we na de oefencampagne nog steeds progressie boeken.' Oud en nieuw in maart Op een wat ongebruikelijk moment maar daarom niet minder leuk en gezellig was de medewerkersavond op woensdag 18 augustus op de Toekomst. Normaliter vindt deze happening plaats aan het slot van het seizoen, hetgeen in het verleden vaak werd gecombineerd met het kampioensfeest, doch aan het eind van het afgelopen seizoen was er helaas van een landstitel geen sprake en waren er ook andere redenen waarom de Ajax-familie elkaar dit keer pas trof aan het begin van het nieuwe seizoen. Na het openingswoord van algemeen directeur Frank Kales praatte Jan Buskermolen ons namens de Evenementencommissie in het kort bij over wat ons zo ongeveer staat te wachten bij de viering van het 100-jarig bestaan van de club op 18 maart 2000. En dat bleek niet gering. En ook bijzonder, want wie heeft nu ooit een oudejaarsavond en nieuwjaarsdag gevierd in de maand maart? En wat te zeggen van een musical en een film over de club en heel veel toernooivoetbal op het hoogste niveau met uiteraard de beste clubs uit binnen- en buitenland als deelnemers. Vervolgens werden de aanwezigen getrakteerd op een videofilm van het bezoek dat een delegatie van Ajax met onder anderen Michael van Praag en Frank Kales aan Ghana gebracht heeft. De voorzitter zette in zijn inleiding nog eens de bedoeling uiteen van het deelnemen in clubs in België, Zuid-Afrika en Ghana. 'Het heeft allemaal te maken met de opleiding van spelers op locaties waarvan wij denken dat daar grote talenten aanwezig zijn. Door onze bemoeienis kunnen die spelers in hun eigen omgeving verder worden ontwikkeld op de manier zoals dat ook hier op de Toekomst gebeurt. Dus helemaal in de Ajax-stijl. Natuurlijk zijn de omstandigheden met name in Ghana nog lang niet ideaal maar daar wordt hard aan gewerkt. Accommodaties worden gebouwd, velden aangelegd, het materiaal wordt verbeterd. Zeker in Ghana zijn de omstandigheden binnen en buiten het veld AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 57