I de week dus dat was mooie sponsor? Haha, daar moet je je niet te I Die stak daar wat geld I oor mij was dat echt een keertje meematen. Toen kwam de tijd dat ik het wel had gezien, ik wilde wat meer tijd besteden aan mijn gezinnetje, waarop we besloten om naar Florida te verhuizen.' 1987 Amerika, Fort Lauderdale, FC Löwenbrau 'Daar heb ik nog em jaartje gespeeld, maar dat stelde niet veel meer voor. Dat waren gewoon allemaal oud-spelers die daar toch al woonden en toen een beetje gevoetba d. We trainden ook maar één keertje in niet bijzonder. Een dat zeker, maar ooi veel bij voorstellen, in en dat was het. V hebben we daar nog een jaartje afbouweli, meer niet. Ik heb daar gespeeld van 1986 tot 1987, maar dat was allemaal meer voor de lol.' minuten rijden. Dat was wel een verademing na al dat gereis in Amerika. We zijn toen toch nog zesde geworden in die competitie. Bij het begin van het volgende seizoen ben ik geopereerd aan mijn kruisband. Het voetballen was voor mij daarmee wel afgelopen. Ik ben toen nog wel twee jaar trainer geweest. Daarna kreeg ik de kans om bij FC Zug te gaan werken, dat was te vergelijken met een hoofdklasser in Nederland. Daar heb ik drie jaar gewerkt. Twee keer zijn we in de play-offs voor promotie terechtgekomen, maar jammer genoeg hebben we dat niet Foto: Louis van de Vuurst 1987 - 1993 Zwitserland, FC Baar, FC Zug, FC Stefa 'Na mijn laatste avonturen in Florida zijn we teruggegaan naar Europa. Om precies te zijn naar Zwitserland. Ik wilde gewoon bij een klein clubje terechtkomen, een beetje voetballen en trainen voor mijn plezier en een gewoon, normaal leven gaan leiden. Ik wilde van het profvoetbal af. In november '87 kwamen we naar Zwitserland, in de buurt waar mijn vrouw is geboren. Een vriendin van mijn vrouw werkte op de administratie van een klein clubje in de buurt, FC Baar, en zij vroeg mij of ik daar niet kon komen spelen, in combinatie met het! trainerschap. De trainer zou daar in december weggaan en dan zou ik het mooi kunnen overnemen. Dat clubje stond toen tweede van onder en de trainer kon het niet meer aan. Toen heb ik gezegd dat ik het wel zou doen. Dat was natuurlijke een verschrikkelijke omschakeling, ook jqua niveau. Maar het was lekker dicht bij jhuis, op zo'n tien gehaald. Het niveau was toch weer wat hoger dan bij die eerste club, hoewel het best moeilijk werken was af en toe. Een Zwitser is nou niet wat je zegt helemaal gek van dat spelletje en toch wilde ik het beetje bij beetje gaan professionaliseren. Daar leer je als trainer het meeste van. Je moet vaak schipperen en allerlei dingen regelen. Plotseling mag je in de zomer niet op de velden. Je trainingsveld is volgelopen met water en dan heb ik het nog niets eens over de winter, wanneer de competitie gewoon drie maanden stil ligt en er overal sneeuw ligt. Steeds moet je improviseren. Dan ga je AJAX MAGAZI

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 47