Februari 1985 - juni 1985 1985 - 1987 De weinig gelukkige episode-Groningen kende een hoogtepunt in de wedstrijd Ajax - FC Groningen op 21 april 1985. FC Groningen boekte een 3-1 overwinning dankzij de excellerende Neeskens, die door zijn vroegere fans hartstochtelijk werd toegejuichd. Op de foto snelt Neeskens onder toeziend oog van Adri van Tiggelen de uitgeschakelde Marco van Basten voorbij. Foto: George Verberne competitie minder werd en ik in 1984, aan het einde van mijn conti act, besloot weer wat anders te gaan doen Nederland, Groningen, FC Groningen 'Groningen was een tussendoortje waaraan ik beter niet had kunnen beginnen. Achteraf was het geen jiuste beslissing. Niets ten nadele van Groningen, overigens, zij hebben echt hun stinkende best voor mij gedaan. Ik wilde het liefst naar Zwitserland, want daar Marlies vandaan. Tusse Groningen. Ik had drie maanden niets gedaan en werkte rustl aan mijn conditie. Toen Groningen kwaitt verwachtten de mensen de Johan Neeske ns van vroeger, maar ik was er natuurlij k enige tijd uitgeweest. Veel fans deed het pijn, zo kenden ze me niet. Het komt mijn vrouw idoor kwam zat ook allemaal niet mee. De velden waren keihard, er waren wat blessures maar de mensen wilden wel dat ik aan de bak ging. Eigenlijk begon ik twee, drie weken te vroeg met spelen, en dan kun je toch niet brengen wat de mensen eigenlijk van je verwachten. Langzaam ging het wel wat beter, vooral tegen Ajax liep het allemaal best. Het was op 21 april 1985, een dag van tevoren was mijn schoonvader overleden dus eigenlijk zat ik op dat moment helemaal kapot. De mensen van Groningen vroegen of ik wel wilde spelen, maar ik zei dat het wel zou gaan. Ik wilde spelen, zoiets zou ik nog maar één keer meemaken. Die dag heb ik ook alles gegeven en vanaf dat moment ging het niet eens zo slecht. Toch zijn we uiteindelijk maar een half jaar gebleven. Mijn vrouw kon niet helemaal wennen en uiteindelijk besloten we om terug te gaan naar Amerika.' Verenigde Staten, Kansas City, Kansas City Cornets 'In Kansas heb ik tweeëneenhalf jaar indoor soccer gespeeld. Ik had het goed naar mijn zin daar, in Kansas is ook mijn eerste dochter geboren. Toch kwam ik op een leeftijd dat je zegt "ik heb dit ook wel weer gezien". De afstanden die je moet afleggen in de Amerikaanse competities zijn echt ongelooflijk en dat gereis is zeer vermoeiend. In Kansas zit je nog redelijk centraal maar ook daar moesten we voor uitwedstrijden vaak drie uur vliegen. En je moest natuurlijk ook weer terug. Verder gaat het zaalvoetbal erg snel, er wordt in een moordend tempo gespeeld. De competitie was nog wel van een redelijk niveau maar het voetbal was daar, op dat moment, over zijn hoogtepunt heen. Het respect voor mij was desondanks nog wel groot. Ik was een van de sterren van de Kansas City Cornets. Het buitenvoetbal lag daar volledig op zijn kont, dus iedereen ging toen maar indoor spelen. Je speelde gewoon met heel veel spelers waar je vroeger in New York nog mee had gespeeld. Het geld was daar zeker ook niet slecht, natuurlijk wel veel minder dan bij Cosmos, maar ik wilde dit gewoon ook nog AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 45

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 45