moeite. Ten eerste had ik problemen met de taal, ten tweede was daar die hele andere levensstijl met andlr eten, een andere temperatuur. Natuurlijk had ik veel steun aan Michels en Cruijff, die er al waren, maar je moet het toch zelf doen. Daarna is het steeds beter geg ia n. Ik sprak de taal, wat al een heel stuk helpt. Nee, ik ben daar niet meer naar school gegaan, haha! Ook in Spanje had ik daar piet veel zin in. Johan volgde wel een cursus, maar ik heb het Na een paar wedsÉ^ln in Amerika bekeken te hebben, tekende Neeskens een contract dat hem voor vijf jaar aan New York Cosmos verbond. langzaam maar zeker opgepikt. Via de spelers, die me er goed bij hielpen. Televisie kijken hielp ook, dan word je gedwongen om te luisteren en te vertalen. Verder lag ik eerst met Johan op de kamer, maar dat hebben we gewisseld. Ik moest met een Spanjaard, dat leek me beter voor de taal. Tel daar het lezen van Spaanse kranten bij op en je bent er wel. In Barcelona heb ik vijf jaar gespeeld en ook weer de nodige prijzen gewonnen. Dat was allemaal weer net zo mooi, met sterke teams. Negen jaar had ik op het allerhoogste niveau gespeeld, toen werd het weer tijd voor wat anders.' Foto: ANP Foto: Louis van de Vuui t 1980 - 1984 Verenigde Staten, New York, New York Cosmos 'Als kleine jongen zag je dat grote, mooie land op televisie met al die sterren, die wolkenkrabbers, dat trok me wel. Ik had aanbiedingen van clubs uit bijvoorbeeld Engeland en Frankrijk, maar mede door privéproblemen besloot ik naar de andere kant van de oceaan te gaan. Op dat moment speelden daar behoorlijk wat grote voetballers zoals Pelé, Beckenbauer en Carlos Alberto, wat het toch wat eenvoudiger maakte om daar naartoe te gaan. het was een heel nieuwe wereld, die mij intrigeerde. Vanuit Barcelona ben ik een keer naar Amerika gevlogen om wat wedstrijden te bekijken en dat beviel me goed. Toen heb ik de grote stap gewaagd en ik heb er vijf mooie jaren gehad. Er zijn ook wel wat mindere dingen gebeurd, zoals het conflict met Hannes Weisweiler, dat acht maanden heeft geduurd. Ik mocht niets samen met de ploeg doen, de trainer legde het zo aan dat ik altijd alleen moest trainen. De spelers kregen een weekprogramma met daarop alle aanvangstijden en andere verplichtingen en ik kreeg het schema van dag tot dag. Hij moest me gewoon niet meer hebben en dreigde dat ik nooit meer voor Cosmos zou spelen. De beurt was aan anderen, mij had 'ie niet meer nodig. En oh, wat heeft die man mij gepiepeld. Dan moest ik om acht uur 's avonds trainen, dan om tien uur 's ochtends, dan weer op het midden van de dag en steeds in mijn eentje. Zolang ik maar ver van de ploeg bleef. Acht maanden heb ik het volgehouden en ik bleef doorgaan, ik had immers een contract voor nog eens drie jaar. Ik had gelukkig in mijn contract laten opnemen dat ze me zonder mijn toestemming niet konden verkopen. Ze zaten dus met een heel dure werknemer. Elke maand haalde ik mijn cheque bij de baas. Na acht maanden ging het met de ploeg minder en werd de roep van de media en het publiek luider en luider. Toen hebben ze me weer in genade genomen en was het allemaal weer prima, totdat het met de hele 43

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 43