Foto: Collectie Ajax Voor aanvang van het seizoen 1974-1975 ontmoette de kersverse Barcelona- speler iohan Neeskens zijn vroegere ploeggenoten, onder wie Arie Haan, op het Trofeo Juan Gamper- toernooi. Ajax verloor met 3-0. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 41 voetbalspelletje had toch iets meer mijn voorkeur. Ik heb geprobeerd in alle sporten die ik deed uit te blinken, en ook met honkbal is het me gelukt. Dat was mijn drijfveer, daar ging ik voor. Ik moest het van het sporten hebben en niet van het leren. Maar oh, wat was het zwaar in het begin bij Ajax. Ik ging van drie keer in de week trainen bij RCH ineens naar twee keer per dag trainen bij Ajax. Ik heb vaak genoeg gedacht dat ik liever gewoon dood zou gaan. Pas achteraf ga je beseffen hoe bijzonder het was. Ik was achttien toen ik erbij kwam en drie jaar later had ik drie Europa Cups op mijn lijstje staan, twee landstitels, een wereldbeker, twee nationale bekers. Mijn rol in het elftal was duidelijk het opjagen van de tegenstander wanneer we echt pressing wilde gaan spelen. Snel de bal veroveren op de helft van de tegenstander en dan doorstomen. Dat was mijn taak en zo af en toe pikte ik ook nog een doelpuntje mee. Dat lukte toch wel zo'n negen keer per seizoen. Mijn droom werd De beide Johans voor het laatst samen in de ÉMeer op 19 augustus ■1973. Cruijff vertrok na de wedstrijd Ajax - |FC Amsterdam (6-1) |naar Barcelona, waar Neeskens hem een Iseizoen later gezelschap zou komen houden. zo werkelijkheid. Via het eerste van RCH, wat ik al een hele prestatie vond, naar Ajax en het Nederlands elftal, met al die prijzen die we wonnen.' 1974 - 1979 Spanje, Barcelona, FC Barcelona 'Op een gegeven moment kwam er dan een aanbieding van een topclub uit het buitenland. Johan was een jaar eerder weggegaan en die vertelde bij de wedstrijden van Oranje hoe veel groter Barcelona nog was. Met elke thuiswedstrijd bijna honderdduizend mensen. Elke uitwedstrijd uitverkocht, en daar nog eens bij de beleving van de mensen van het voetbal. Heel anders dan hier. En toen begon het kriebelen. Als je die mogelijkheid krijgt, ben je gek wanneer je het niet doet. Dus deed ik het. De eerste twee, drie maanden had ik toch wel

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 41