'Deze foto is net na de training gemaakt. De spelers rusten wat uit voordat ze gaan douchen en eten. Het heeft net geregend en je ziet aan de dikke wolken dat het niet het laatste buitje is. De spelers zijn dan ook doorweekt.' 'De fysio tracht een van de spelers met behulp van zeep en het betere handwerk weer fitte krijgen.' niet loslaten. Wamberto is duidelijk blij even terug te zijn bij zijn oude club. Veel jonge spelers klampen de neo-Ajacied direct aan. Ze kennen hem van de Ajax- wedstrijden die regelmatig op de Braziliaanse televisie te zien zijn en zijn trots op de tijdelijk teruggekeerde verloren zoon. Ruim twee seizoenen speelde Wamberto bijna onafgebroken in het eerste van Sampaio Correa, totdat het Belgische Seraing zich meldde voor de inmiddels tot jeugdinterational gepromoveerde Wamberto. 'Ik ben verkocht voor zo'n 160.000 gulden, die de club voornamelijk heeft geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Het deed me best veel pijn om afscheid te nemen. Ik wist hier waar ik aan toe was, sprak de taal en kende de mensen en ging een spannend avontuur tegemoet in een land waar ik niemand kende. Mijn tijd bij Sampaio Correa Futebol Clube was heel mooi, maar ik moest verder, ik leerde niets meer bij.' Korea. 'Nee hoor, mijnheer Correa was een gerespecteerd man en het is mooi dat zijn naam en faam door de club nog altijd voortleeft.' Debuut tegen Botafogo SCFC heeft het traininscomplex ver verwijderd van het imponerende Estadio Castellao, waar Wamberto op 16-jarige leeftijd zijn debuut in het eerste van de tricolores maakte. 'We speelden die dag tegen Botafogo,' vertelt de vleugelspits. 'De exacte datum weet ik niet meer, maar ik kan me nog veel van die wedstrijd herinneren. Ik was nog klein en een heel stuk smaller dan nu, dus het was erg zwaar tegen die paar boomlange verdedigers. Maar het beviel goed, ik ben daarna eigenlijk niet meer uit het eerste elftal verdwenen.' Gil Baba^u was de trainer die het aandurfde om Wambertinho direct vanuit de jeugd naar het eerste te halen. Hij vertelt dat iedereen het erover eens was dat Wamberto een groot talent was, maar dat er in eerste instantie toch wat argwaan tegen het erg snelle debuut bestond. Baba<;u: 'Hij was natuurlijk jong en klein en kreeg toch direct al een plek als aanvallende middenvelder in het centrum.' Tijdens het gesprek kunnen de twee elkaar AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 34