'Vader' Bruins Slot moet kroost beter leren spelen Het Nederlandse voetbal is groot geworden met drie spitsen. Het aantrekkelijke was, dat we altijd met twee vleugelspitsen speelden. Nu spelen we nog maar met anderhalve spits. Sommige coaches doen net alsof ze met vleugelspitsen spelen, maar in de praktijk zijn dat halfspelers die de vleugels bezetten. Ik ben echt benieuwd of iemand mij kan uitleggen waarom er niet meer met echte vleugelspitsen wordt gespeeld. Johan Cruijffin Voetbal International van 1 september Nederland - België Frank Rijkaard wil voorkomen dat Oranje overmoedig wordt en selecteert een absolute B-keus voor het duel met België. Het helpt niet. Aanvoerder Michael Mols onderstreept zijn Ajax- vorm en scoort vier keer. Het blijft bij 6-0. Robert Heukels (deed een voorspelling) in Sportweek van 5 januari Rijkaard is geen bondscoach. Hij is Grote Broer. Je gunt hem als speler alles, maar misschien is dat helemaal niet goed. Moet je hem een beetje haten ook, moet er spanning op staan. Rinus Michels was keihard en toch hield je van hem. Johan Cruijff, Louis van Gaal, Fabio Capello, zelfde verhaal. Robert Heukels in Sportweek van 7 september Ook komend seizoen is het meer dan de moeite waard om bij de NOS naar de Champions League te kijken. Ook als de wedstrijden saai zijn en er geen goal valt. Want dan is er nog altijd Cruijff. RIM VÓÓRHAAR Gisteravond had Hosé zich op- reserves na de eerste helft met AMSTERDAM r„«"euwtot matchwinnaar kun- 2-0 achter stonden. Bruins Slot uJ^y nen kronen Maar de zijn moest na rust forceren. K VOrm -Weende Hosé schoot Hij viel zelfs terug op het sys- Hyzietzichzelf vooral -n van d* Het Parool van 8 september De doelman van Ajax die jarenlang geen doelman was, althans niet in het openbaar, nam deze zomer dankbaar de erfenis van Van der Sar in ontvangst - om vervolgens te concluderen dat de nalatenschap hem meer uit balans bracht dan hij had vermoed. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 10 september Ajax heeft gisteren resoluut gebroken met de recent verworven reputatie van een ploeg die terugvecht na een snel opgelopen achterstand. In de klassieker tegen Feyenoord nam Ajax een voorsprong van 2-0, om die roemloos te verspelen. Willem Vissers in de Volkskrant van 11 september Als Konterman veertig miljoen waard is op de Europese markt, kunnen we er voor Verlaat nog eens tien bijdoen. Henk Spaan in Het Parool van 11 september En Grim stopt nooit of te nimmer een onhoudbare bal. Henk Spaan in Het Parool van 11 september Plotseling staat-ie op het VIP-parkeerdeck van de Arena, bepaald Edwin Struis in Sportweek van 7 september niet zijn biotoop. Jan van Halst. Ajax-Feyenoord begint over een 'Onthutsend zwak Ajax krijgt met zege te veel'. In het artikel wordt vergelijkbare kritiek geleverd als in de andere kranten, maar er staat ook een opmerking in die wat mij betreft te ver gaat: 'Als Ajax na de eerste 45 minuten met 4-0 achter had gestaan in plaats van 1-0, was dat niet eens geflatteerd geweest. Hoe onlogisch dat ook klinkt.' Dat klinkt niet alleen onlogisch, die opmerking is onlogisch. De grootste zwartkijker had een 2-0 ruststand voor Dukla waarschijnlijk als 'zeer terecht' geacht, maar de werkelijkheid is toch anders. Ajax speelde zwak, zeker, maar de wedstrijd gaf nooit het gevoel dat Ajax grip op de wedstrijd miste. In Het Parool gaat Rob van der Zanden op de filosofische toer: 'Jan Wouters is als een onbegrepen genie dat in gedachten met een elftal speelt dat er niet is. Op het veld is het aardedonker en het licht dat op de bank zit, schijnt nergens.' De kop bij het artikel luidt: 'Ajax kan of wil Wouters niet doorgronden'. Zelf volgde ik de wedstrijd thuis voor de buis, met commentaar van Frank Snoeks. Naar hem mag ik graag luisteren. Hij heeft een prettige stem en een ingetogen gevoel voor humor dat mij wel aanspreekt. Ten Napel vind ik te uitbundig, Poelman te chagrijnig en Reitsma te deskundig. Hugo Walker of Frank Snoeks, dat is voor mij altijd goed nieuws. Tijdens FC Dukla Banska Bystrica - Ajax houd ik aantekeningen bij van het commentaar door Snoeks. Achteraf gezien is zijn verslag van de wedstrijd heel Ajax-vriendelijk, zeker in vergelijking met zijn collega's van de dagbladen. Snoeks constateert na een klein kwartier dat Ajax het niet gemakkelijk heeft in Slowakije: 'Grim kan het spel beter volgen dan zijn collega aan de overkant. Dat kan toch niet de bedoeling zijn.' Natuurlijk worden er door Snoeks, zoals in ieder tv- verslag, veel feiten vermeld. Bij een shot van de Ajax-dug-out vertelt Snoeks er één, die ik de echte Ajacied niet wil onthouden: 'Dit is de honderdste uitwedstrijd van Ajax in de Europa Cup. De eerste maakte Bobby Haarms ook al mee.' Wat mooi is dat eigenlijk, denk ik bij mezelf. (Het is alleen niet waar, vertelde mij later een deskundige: Bob Haarms was er bij Ajax' allereerste Europa-Cupwedstrijd, uit tegen het Oost-Duitse SC Wismut op AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 239