'De man onderop heeft gescoord' Of men wil of niet, het publiek wordt aangetrokken door een meer oppervlakkige en liefst sensationele berichtgeving DE HEREN MEDIA samenstelling Michel Sleutelberg Nikos Machlas heeft een probleem, maar dat zit vooral in zijn hoofd. Hij heeft altijd met zijn gezicht naar het doel gespeeld, nu moet hij dat met zijn rug. Hij zal er bovendien aan moeten wennen dat hij minder zal scoren dan voorheen, omdat dat bij Ajax nou eenmaal is voorbehouden aan de schaduwspits, en dat hij meer in de breedte dan in de diepte zal moeten bewegen. Je ziet hem ontevreden zijn dat hij van de negen Ajax-goals er maar eentje heeft gemaakt, maar dat is een feit dat Machlas zal moeten accepteren. Wim Kieft in Voetbal International van 25 augustus Juan staat op en loopt trekkebenend naar het stadion. De deur blijkt op slot. Ook dat nog. Gelukkig is er iemand die hem met de auto een lift naar boven geeft. Niet alles zit tegen. Rim Vóórhaar in Het Parool van 27 augustus 'Ik heb niet bij Ajax gespeeld, ik heb nooit in een gespreid bedje gelegen, ik heb er hard voor moeten vechten. Ik heb er meer voor moeten doen dan andere voetballers.' Jer rel Hasselbaink in Sportweek van 31 augustus Dag meneer Machlas. "Dag meneer Heertje, ik ben een groot bewonderaar van uw werk." Hebt u spijt dat u altijd naar Sirtaki's luistert en niet naar Marco Borsato? "Waarom?" Nou, van die dromen zijn bedrog enzo. "Dromen?" Ik neem toch aan dat u 's avonds uw Ajax-pyjama aandoet en dan droomt van prachtige voorzetten van die typische Ajax-buitenspelers. "Daar droom ik wel eens van ja." En als u dan wakker wordt? "Dan is de wedstrijd meestal al een uur bezig." Raoul Heertje in Sportweek van 31 augustus Wat doet een prof met nieuwe schoenen? Eerst het model van alle kanten bekijken, dan voelen aan het leer, eraan ruiken en vervolgens de zool doorbuigen? Of doen alleen jeugdspelers dat? Rim Vóórhaar in Het Parool van 31 augustus Het eerste team van Ajax bevindt zich in een vreemde fase. In de competitie staan de mannen van Jan Wouters op de tweede plaats en in de UEFA Cup werd in de eerste ronde eenvoudig met het Slowaakse FC Dukla Banska Bystrica afgerekend (totaalcijfers: 9-2). Een rapport om tevreden mee te zijn, zeker na het zo rampzalig verlopen vorige seizoen. Maar de heren media denken er anders over. Ajax wordt met argusogen bekeken en met name na de 1-3 overwinning bij Dukla was er zware kritiek. Zeker in de dagbladen logen de koppen er niet om. 'Ajax blameert zich tegen Dukla' meldt De Telegraaf. Harde taal is er aan het slot van de eerste alinea: 'De vertoning ontsteeg de kwalificatie van pover geenszins en de 1-0 voorsprong voor Dukla Banska bij rust mag schrijnend worden genoemd,' aldus verslaggever Valentijn Driessen. De Volkskrant zag weinig journalistieke heil in een reisje naar Slowakije en hield zijn verslaggever thuis. Vanuit de Amsterdamse redactie wordt onder de kop 'Machlas verlaat huilend het veld van Dukla na nieuw echec' onder meer het volgende opgeschreven: 'Met slechts vier Nederlanders beëindigde Ajax de wedstrijd. Om nog eens te illustreren dat de Hollandse schoolwaarmee Ajax faam verwierf in Europa, amper meer bestaat.' Bij het lezen van deze verhalen durf ik nauwelijks nog andere kranten open te slaan. Zeker niet het Algemeen Dagblad (uit Rotterdam!). 'Ajax zakt af naar bedenkelijk niveau,' luidt de kop. In het artikel van Christiaan Ruesink wordt zelfs gesproken over een dreigende crisis. Zo erg kan het toch niet zijn? denk ik bij mezelf. In het AD wordt verder gesuggereerd dat de druk op Wouters de komende weken zal worden opgevoerd. Ook hier geen mild taalgebruik. Ik licht er zomaar twee zinnen uit: 'Dat het spel slecht is, is tot daaraan toe. Erger is dat er geen vooruitgang wordt geboekt.' In Trouw staat een vlijmscherpe kop: AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 238