seizoen. Van Haarlem heeft het reisschema van de trip bewaard. 'Kijk, moet je zien hoe het bestuur de brief afsluit: Wij wensen U een prettige dag, een opgewekt humeur en Goede Reis. Geen woord over de wedstrijd! Niet van 'veel succes' of zo. Het lijkt wel of we een weekendje met de zaak naar Limburg gingen.' Vlak na de wedstrijd kreeg Van Haarlem een contract aangeboden van Ajax. Tenminste, de datum op het contract (16 juli) stamt van na Norrköping-Ajax. 'Dan zou ik dus als amateur mijn enige wedstrijd in Ajax 1 gespeeld hebben, terwijl het betaald voetbal was! Dat lijkt me sterk, maar eerlijk gezegd weet ik dat niet meer. Misschien kreeg ik het contract wel later, maar was het al eerder afgesproken.' De gecontracteerde Van Haarlem ging optimistisch het nieuwe seizoen in. 'Jack Rowley, de nieuwe Britse trainer, zag het wel in me zitten. Hij betrok me overal bij. 's Zaterdags speelde ik in het tweede en v/Sta Vjrïv/^t ^6 6u»«wi-«aiv. op 41 bepaalde. In deze door Ajax subliem gespeelde wedstrijd werden drie Amsterdamse tref fers door de Zweedse arbiter afgekeurd. •Uitblinkers bij Ajax waren Petersen, de I gebroeders Groot en de 21-jarige rechts- jhalf Theo van Haarlem, die Muller ver- ving en nu, na dit seizoen 26 duels in ihet tweede elftal te hebben gespeeld, 'zijn debuut in het eerste team kon ma- ;ken. De 4000 toeschouwers konden zien dat dat voortreffelijk lukte. Van Haarlem kreeg lovende kritieken na zijn eerste en enige optreden ia Ajax 1 een x0- o - voorsprong. In de tweede helft ging Ajax steeds beter spelen. Op het middenveld ex celleerde de jonge rechtshalf Van Haarlem en in de voorhoede sticht ten de snelle rushes van Petersen en de geraffineerde acties van de gebr. Groot grote verwarring in de on zekere Zweedse achterhoede. Vier maal scoorden de Amsterdamse voor- waartsen tenslotte en ieder van de 4000 toeschouwers kon daarmee vrede hebben. Ajax 4 op het voorveld van de Meer. Vanaf links: Wim Heisterkamp, Theo van Haarlem, Hans Rodenburg, Robbie Lissauer, Freek Moinat, Henk Kreuger, Frits Anderiese, Leo van Wijk, Ab Post, Cas Harms, Daan Schalm jr, Ron Mortel, Cas Bollen. 's zondags zat ik vaak reserve bij het eerste. Onder andere in een volle Kuip tegen Feyenoord. Ach, wat had ik toen graag meegedaan... Enfin, als in zo'n weekeinde zowel het tweede als het eerste won, verdiende ik twee keer zeventig gulden. Dat tikte toch wel aan; zo'n bedrag was veel in die tijd.' Foto: Collectie Van Haarlem AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 209

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 209