Stanley Menzo 'Ik hoefde er geen moment over na te denken' KATERN Stanley Menzo was tussen 1985 en 1992 vaste doelman van Ajaxr waarmee hij twee Europa Cups won. Vormverlies en de opkomst van Edwin van der Sar deden hem in maart 199B op de reservebank belanden. In 1994 vertrok hij naar PSVr om via Bordeaux bij Lierse SK weer voetbalgeluk te vinden. Twee jaar geleden was hij nog Keeper van het jaar in België. Menzo was op zijn plaats in Lier, maar het verzoek van Ajax om terug te keren kon hij niet weigeren. 'Danny Blind belde me. Het was 19 of 20 mei. Ik schrok al van het feit dat Danny sowieso belde. En toen kwam nog de vraag of ik naar Ajax wilde komen. Dat was een complete verrassing; ik was helemaal niet met een terugkeer naar Ajax bezig. Nooit geweest ook. Ik was bezig met andere dingen, zoals het behalen van trainingsdiploma's. Maar als je dan ineens weer met Ajax wordt geconfronteerd, ga je oude herinneringen ophalen. En die waren, op die van het einde na dan, bijzonder prettig. Ik hoefde er geen moment over na te denken, zei meteen ja. Veel mensen denken dat de gedachte aan een comeback ontstaan is tijdens de Johan Cruijff-wedstrijd, maar voor mij geldt dat niet. Ik maakte deel uit van een groep oud- Ajacieden en het was een eer om mee te mogen doen, maar meer ook niet. Ja, ik weet wel dat ik altijd populair ben gebleven bij de supporters. Ik kan alleen maar gissen naar de redenen hiervoor: ik ben altijd een gewone jongen gebleven en ik hou van de binding met supporters. Supporters kunnen je over een bepaald punt tillen. Misschien had het eenzame gevoel, dat ik zeker in het begin als keeper had, er ook mee te maken. Ie zoekt steun. En mijn meevoetballende manier van Foto: George Verberne spelen onder Johan Cruijff viel erg op. Dat kwam omdat het hele elftal op dat meevoetballen van mij ingesteld was. Bij PSV had ik geen goede band met de supporters. Men zag mij als een Ajacied. Als ik in het begin meer succes had gehad, was het misschien anders gelopen. Spijt van mijn keuze heb ik niet. Ik wilde op dat moment op een zo hoog mogelijk niveau keepen en dat kon niet meer bij Ajax. Ik ben alleen bij Lierse weggegaan omdat het Ajax was. Als een andere club dan Ajax me had gevraagd was ik gebleven. Ik zag het verzoek van Ajax als erkenning. En dan niet erkenning in de zin van dat ik hier als reserve ben weggegaan en nu wordt AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 187

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 187