KATERN Arnold Mühren tijdens zijn eerste periode bij Ajax in de Europa- Cupwedstrijd Ajax - Real Madrid op 11 april 1973 (2-1). Op 21 mei 1989 sloot Arnold Mühren tegen Willem II (1-0) zijn loopbaan af. Hij was toen 37 jaar en 353 dagen oud en is daarmee nog steeds de oudste Ajax-speler ooit in Ajax 1. Foto: Guus de Jong de pijn, om zich toen te laten vervangen door Arnold Scholten. Mühren toonde zich zeer verheugd over de triomf, die de kroon op zijn comeback was. 'Ik heb dat in de nadagen van mijn loopbaan toch nog even meegepikt. En daar was het allemaal om te doen.' Hij kon toen nog niet bevroeden dat hij ruim een jaar later met het Nederlands elftal Europees kampioen zou worden. En zelfs na die triomf ging Mühren nog een jaar door bij Ajax, waar hij zich onder andere bezig hield met het 'begeleiden' van zijn gedoodverfde opvolger, Richard Witschge. Op 21 mei 1989 sloot Mühren tegen Willem II (1-0) zijn loopbaan af. Hij was toen 37 jaar en 353 dagen oud en is daarmee nog steeds de oudste Ajax-speler ooit in Ajax 1. Sonny Siiooy Een paar maanden na de Europa- Cuptriomf tegen Lokomotive Leipzig waren de hoofdrolspelers van het enige doelpunt bij Ajax vertrokken: Marco van Basten (de maker) en degene die de voorzet gaf, Sonny Silooy. Dat Van Basten zou vertrekken was al eerder bekend, maar dat trouwe dienaar Silooy zo snel de Meer zou verlaten was een verrassing. Een fantastisch bod van Matra Racing de Paris kon hij echter niet weerstaan en technisch directeur Crijff gunde Silooy de financiële klapper. En zonder twijfel werd de familie Silooy in Frankrijk een frank rijker, maar voor de rest hield het niet over. Sportief gezien al helemaal niet: Silooy raakte er aar zijn oogkas geblesseerd waardoor hij het EK van 1988 miste. In 1989 was hij alweer terug bij Ajax, waar hij een zevenjarig contract tekende. 'Ik wil weer op topniveau gaan voetballen en hier ben ik thuis.' Maar ook bij Ajax bleef Silooy kwakkelen. Hij rolde van de ene blessure in de andere en zag nieuwe verdedigers opstaan (Frank de Boer en Michael Reiziger). Een langdurige basisplaats - zoals in zijn eerste Ajax- periode - zat er niet meer in. 'Na zeven vette jaren zijn sinds mijn terugkeer de zeven magere jaren aangebroken.' In zijn laatste seizoen voor Ajax deed Silooy nog wel in een aantal cruciale wedstrijden mee, waaronder de Champions-Leaguefinale van 1996 tegen luventus. Zijn laatste trap voor Ajax was pijnlijk: een gemiste penalty. Ronald de Boer Ronald de Boer bewandelde de omgekeerde weg van Silooy. Sinds zijn 174 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 174