V 4g$ |gg V - WH*® *f -5 ifk -fi' és, r-a'*;:;;; uit. De goede doelman van Zwaluwen was machteloos en zag de bal in de kruising binnenslaan. Het slotwoord was opnieuw voor Jamal Yahiaoui. Hij kreeg de bal ter hoogte van de middenlijn aangespeeld aan de rechterkant, dreigde bij zijn tegenstander buitenom te gaan, maar ging plotseling binnendoor, verscheen alleen voor de doelman en maakte het toen beheerst af. Eindstand 1-3. Ook tegen het pas gepromoveerde WZ '49 uit Soest kwam Ajax haast niet in de problemen. Slechts sporadisch lukte het de gasten om voor doelman Dennis van der Wal te verschijnen. Ajax won uiteindelijk heel regelmatig met 3-0, maar mag het zich straks aan het eind van de periode, als het doelsaldo beslissend kan zijn, aanrekenen dat het veel te nonchalant met de kansen omsprong. Reeds in de eerste minuut verscheen Said Saïdi-Amor alleen voor de doelman, maar hij wist niet te scoren. Dat lukte Dennis Bogaard wel; via een dubbele één-twee kwam hij vrij voor het doel en scoorde de 1-0. WZ kwam er tegen een hard werkend Ajax bijna niet aan te pas en het mocht blij zijn, dat het vizier bij ons niet zuiver stond. Het duurde daardoor tot vijf minuten voor de rust voordat Ronald Renzema 2-0 kon maken nadat hij goed de diepte ingespurt was en op tijd werd aangespeeld. Een fraaie treffer. Nog voor de rust werd het ook nog 3-0. De laatste man van WZ beoordeelde een verre bal verkeerd en Said Saïdi-Amor was er als de kippen bij om de bal samen met zijn opponent in het doel te schuiven. Na de thee bleef Ajax de betere ploeg, maar het moest toch constateren, dat het niet altijd even scherp was. WZ '49 bleef hierdoor een afstraffing bespaard. Voor Ajax mag, hoewel bepaald niet feilloos gespeeld is, de conclusie zijn dat twee overwinningen en een gelijkspel geen slechte start van de competitie vormen. 138 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 138