tweede team de wei in, omdat het eerste team een dag eerder een vriendschappelijke wedstrijd speelde tegen Hilversum. Het pakte helaas niet goed uit, want het tweede team bleek niet opgewassen tegen een zeer enthousiast JOS/Watergraafsmeer, dat verdiend met de zege ging strijken. Omdat zij de eerste twee ontmoetingen ook gewonnen hadden, werd Ajax tweede in de poule en dat betekent dat Ajax een tussenronde moet spelen om verder te bekeren. De vriendschappelijke wedstrijd tegen Hilversum was van een heel behoorlijk gehalte, maar duidelijk werd toch wel welk verschil er zit tussen een hoofdklasser en een eersteklasser. De uitslag werd tenslotte 1-3, nadat Ajax het tot twintig minuten voor tijd op 1-1 had weten te houden. Misrekening En dan uiteindelijk de start van de competitie. Eerste tegenstander op de Toekomst was Montfoort, al een paar jaar een lastige tegenstander. Aanvankelijk leek het erop dat het ditmaal heel anders zou gaan. Montfoort gaf veel ruimte weg en reeds in de zesde minuut profiteerde Giorgio Tsie daarvan. Hij had de hoek voor het uitzoeken en scoorde beheerst 1-0. Daarna gleed Ajax steeds weer gemakkelijk door de vijandelijke defensie, maar een tweede goal viel bleef uit. Ook in het verdere verloop van de wedstrijd bleef Ajax de betere ploeg, maar Montfoort gokte op die ene uitval om een puntje mee naar huis te nemen en hield constant negen man terug. Ajax kon daar geen antwoord op vinden en een kwartier voor tijd gebeurde dan ook het onvermijdelijke. Een verre trap verraste onze opgedrongen verdediging en de spits van Montfoort verscheen alleen voor doelman Dennis van der Wal. Hij deed wat Montfoort van hem verwachtte. Ajax probeerde de bakens nog te verzetten, maar was niet scherp genoeg en was daardoor niet meer in staat echt gevaarlijk te worden. De 1-1 einduitslag werd door Montfoort gevierd als een overwinning. Voor Ajax was het een lelijke misrekening. Geen vergissing In Hoorn werd vervolgens aangetreden tegen Zwaluwen '30. Het werd de wedstrijd van Jamal Yahiaoui. Hij speelde tegen zijn oude club en was vastbesloten te laten zien, dat zijn overgang naar Ajax geen vergissing was. Binnen tien minuten wist hij al te scoren. Giorgio Tsie was over de rechterkant doorgekomen, gaf een perfecte voorzet, die door Jamal tegendraads werd ingeschoten. Korte tijd later brak hij zelf door over de rechtervleugel, maar zijn goede voorzet werd door Said Saïdi-Amor via de grond over gekopt. Alles leek erop te wijzen dat Ajax hier gemakkelijk zou gaan winnen, maar zo simpel bleek het toch niet te zijn. Zwaluwen verdedigde manmoedig en kwam er af en toe gevaarlijk counterend uit. Kort voor rust leverde dat de thuisploeg een strafschop op, toen Rogier Siemons wat ongelukkig zijn tegenstander tegen het gras werkte. Dit buitenkansje werd in dank aanvaard. Na de thee was Ajax nog nadrukkelijker aanwezig en Jamal Yahiaoui kreeg een aantal malen applaus van de tribune, omdat hij zijn oude maatjes steeds weer te vlug af was. De 1-1 stand bleef intussen heel lang op het scorebord staan, hoewel Ajax diverse kansen kreeg om de tegenstander op de knieën te krijgen. Dat gebeurde pas vijf minuten voor tijd. Rogier Vink kreeg de bal op een meter of dertig van het doel in de voeten aangespeeld, passeerde een tegenstander en haalde toen verwoestend De Zilveren Pont, voor de tweede maal in successie door Ajax gewonnen. AJAX M A C A 7 I N F NOVFMRER 1999 137 GEMEENTE PONT N

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 137