Bemoedigende competitiestart De voorbereidingen voor het laatste seizoen in deze eeuw zijn afgerond en hebben alles bij elkaar een beeld opgeleverd van een vooral in de breedte toch wel sterker geworden zaterdag. Er is een aantal nieuwe jongens bijgekomen, die wel wat in hun mars hebben, al zullen ze niet direct allemaal in het eerste elftal terechtkomen. Maar dat biedt alleen maar betere perspectieven voor de toekomst, zeker als deze spelers in zichzelf willen investeren. De competitiestart van het eerste zaterdagelftal was in ieder geval niet slecht. Na de eerste drie trainingen in augustus was het team te gast bij HSV '69 in De Hoef, een klein dorpje aan de Kromme Mijdrecht. De vereniging bestond dertig jaar en was erin geslaagd voor hun toernooi AFC, Argon en Ajax te strikken. Uiteraard wist men bij de organiserende vereniging, die uitkomt in de laagste afdeling, dat HSV '69 in dit geweld kansloos zou zijn, maar men was er al zeer tevreden mee dat drie grote verenigingen hun feest kwamen opluisteren. De organisatie was tot in details geregeld: arbitrale trio's leidden de wedstrijden, er werd op een fantastisch veld gespeeld en na afloop was er voor spelers en officials drank en broodjes. Argon werd winnaar van het toernooi, na winst op AFC (4-2) en Ajax, dat deze middag bepaald niet thuis gaf (6-0). Ajax en AFC werden tweede en derde. De club uit De Hoef kreeg terecht de sportiviteitsprijs, want ondanks twee flinke nederlagen bleef men naar vermogen voetballen. Zilveren pont Na een midweekse oefenwedstrijd tegen Nittagdi uit Japan, die met 1-0 werd ZAmPM 1 door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst gewonnen, trad Ajax in het weekeinde voor het tweede achtereenvolgende seizoen aan in het prestigieuze Zilveren Pont-toernooi bij De Volewijckers. In de eerste ontmoeting wist Ajax ondanks een vroeg opgelopen achterstand met 3-1 van DWV te winnen. Het was te zien dat het team per wedstrijd groeide. Natuurlijk ging er nog veel fout, maar de vaste bezetting was dan ook nog niet helemaal gevonden. Op de finaledag kwam Ajax uit tegen de thuisploeg, die het gepresteerd had Volendam (betaald voetbal) met liefst 6-2 te verslaan. Het werd een zeer aantrekkelijke wedstrijd, waarin aan de zijde van De Volewijckers enkele goede voetballers rondliepen die de rest op sleeptouw namen. Via een 1-0 voorsprong en een 2-1 achterstand won Ajax tenslotte met 3-2, waarna aanvoerder In de voorbereiding speelde Ajax een aantal bekerwedstrijden, waaronder tegen KSJB op sportpark Strandvliet. Said Saïdi- Amor was een van de makers van de vijf Ajax-doelpunten. Giorgio Tsie voor de tweede keer de trofee in ontvangst mocht nemen. Ook in Amsterdam Noord was de organisatie perfect en lagen de velden er prima bij. Bekerwedstrijden En dan is er, traditioneel aan het begin van het seizoen, nog een aantal bekerwedstrijden. Ajax startte in zijn poule tegen de oude buren van de Meer, Voorland. Ajax had aanvankelijk nogal wat moeite met het opportunistische spel van de tegenstander en hoewel Ajax veel sterker was, nam Voorland toch met 2-0 de 134 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 134