december op non-actief gesteld, waardoor Jan Wouters naar het eerste overstapte en Olde Riekerink naast de Al ook het tweede elftal onder zijn hoede kreeg. Ook dat was geen optimale situatie. De huidige assistent van Wouters vond het vorige seizoen er een waarin de resultaten de domper waren, maar hij genoot van de manier waarop de ploeg was gegroeid. Nu is John van 't Schip trainer van het vlaggenschip van de jeugdopleiding. Hij begon in tegenstelling tot Olde Riekerink vorig seizoen met een selectie die bij aanvang van het seizoen wel nagenoeg compleet was. Bijna de gehele A2 schoof door, Rafael van der Vaart kwam rechtstreeks door vanuit de BI, Youssouf Hersi bleef en daarnaast kwamen de Braziliaan Walker Fronio en José Luis Valencia uit Ecuador de selectie versterken. De enige speler die aan het begin ontbrak was al een bekende van de groep: Abubakari Yakubu. Hij verbleef drie maanden in Ghana om de benodigde papieren te vergaren. Van de oude lichting van de Al schoven Jeroen Ketting, Kevin Bobson, Aaron Mokoena en Daniel Cruz door naar het tweede elftal. Karim Touzani, Haeler Tamboer, Jürgen Seedorf, Jeroen Verhoeven, Ferdinand Katipana en Rubin van der Veen gingen weg bij Ajax. Trainer in opkomst Voor Cas Harms is dit alweer zijn negentiende jaar bij het hoogste jeugdelftal. Voor hem was het vorige seizoen slikken. Zo word je ongeslagen kampioen en sta je in vijf finales op internationale toernooien en zo win je niets en gaat de kampioenstitel aan je neus voorbij. Dit seizoen is Harms voorlopig positief. Voor de tweede keer in zijn loopbaan werkt de leider met John van 't Schip, iets waar Cas Harms zich - zonder Jan Olde Riekerink te kort te willen doen - vooraf enorm op verheugde. 'Zes jaar heb ik met Johnny in de jeugd gewerkt, en met heel veel plezier. Ik vind het dan ook heel bijzonder om nu met hem te werken als trainer.' Harms heeft niet te vroeg gejuicht. Nu de competitie een eind op weg is, is hij even enthousiast over de samenwerking met 'Schippie' als hij zich had voorgesteld. 'We hebben een goede selectie,' zegt Harms. 'En dat is natuurlijk fantastisch voor John. Hij heeft op de meeste plaatsen een dubbele bezetting en daarnaast kunnen veel jongens op verschillende posities spelen, zoals bijvoorbeeld Yakubu. Zowel op negen als op tien kan hij uit de voeten en dat is natuurlijk prettig werken. Wel is er meer concurrentie dan vorig jaar, maar John weet iedereen goed te motiveren. Hij is een trainer in opkomst. De jongens hebben ook veel respect voor hem omdat hij als speler alles heeft meegemaakt.' Van 't Schip hoeft voorlopig ook weinig kritiek te verwachten. De resultaten liegen er niet om. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 121

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 121