maakte Martijn Reuser tot huurling POLITIEK' Zijn overgang van Vitesse naar Ajax miste grandeur. Bijna als antiheld keerde hij terug naar de bakermat van het en zijn voetbal. Er werd een koppeling gelegd met het aantrekken van Nikos Machlas, - een belediging voor de Ajacied in hart en nieren? Van Martijn Reuser zelf geen onvertogen woord daarover. De huurling is door schade en schande wijs geworden. Bij de thuiswedstrijd xmoord stond HBk lezen mdoek: het eerste. door Raymond Bouwman foto's Tessa Posthuma de Boer |in. Een debutant is hij al Eerder was zijn rentree op - - 1 wedergeboorte. Maar de wegdiWaj had afgelegd van Ajax 1 naar Ajax 1 was er een vol obstakels. Eerst was hij eigendom van Ajax en werd hij verhuurd aan Vitesse. De Arnhemse club had een optie tot koop op de Amsterdammer. Toen voorzitter Aalbers zich goed en wel realisseerde dat hij gezien de overeenkomst met Ajax verplicht was Reuser te kopen, had de speler in kwestie al geruime tijd daarvoor in niet mis te verstane bewoordingen laten weten niet meer onder Herbert Neumann te zullen spelen. Neumann bleef in Arnhem, met als bizar gevolg dat Aalbers een speler moest kopen die bij voorbaat zijn werkweigering had beloofd. Er ontstond een verschil van mening tussen Ajax en Vitesse over de interpretatie van de oorspronkelijke overeenkomst. Daarbij werd ook de warme belangstelling van Ajax in Nikos Machlas betrokken. En dan moet je als speler je zelfbeheersing bewaren. Moet je net Martijn Reuser hebben. Zeg je Ajax, zeg je Amsterdam; zeg je bluf en branie, zeg je Martijn Reuser; zeg je zeker niet ingetogen en lijdzaam afwachten hoe de hoge heren uiteindelijk over jou beschikken. Reuser verscheen niet op de eerste training van Vitesse; de training waar Pierre van Hooijdonk trots door Aalbers werd gepresenteerd als opvolger van de nog niet eens vertrokken Machlas en waar dezelfde voorzitter zich in nevelen hulde over de situatie van Reuser. Reuser verscheen ook niet op de eerste training van Ajax. Hij trainde wat voor zichzelf en wachtte af. Inmiddels verschenen er in de kranten weer uitspraken van Ajax over de overbodigheid van Reuser. Uiteindelijk kwam het goed. Dat wil zeggen: Reuser werd gekocht door Vitesse en door die AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 11

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 11