maar niets meer wisten van die "andere" Kanu. In mijn eerste periode bij Ajax in de jeugd was ik altijd "het broertje van". Nu kon ik bewijzen dat ik ook kwaliteiten heb, ik, Christopher Kanu.' Toch is Christopher nog steeds trots op zijn broer. Hij heeft, soms twee keer per dag, telofonisch contact met Nwankwo in Engeland. De huidige prestaties van Christopher komen dan ook ter sprake. 'Nwankwo zegt dat ik door moet blijven gaan en hard moet blijven werken. Hij heeft er vertrouwen in dat ik geschikt ben voor mijn nieuwe positie, rechts in de verdediging.' De overgang van rechtermiddenvelder, de plek waar hij vanaf zijn vroegste jeugd speelde, naar rechtsback blijkt voor 'Chris' een De overgang van rechtermiddenvelder, de plek waar hij vanaf zijn vroegste jeugd speelde, naar rechtsback blijkt voor 'Chris' een verandering met perspectief. verandering met perspectief. Kanu: 'Voor een vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding vroeg Tonny Bruins Slot of ik rechtsback wilde staan. Dat deed hij natuurlijk niet zomaar. Hij had waarschijnlijk plannen met mij. Ik dacht: oké, ik kan verdedigen maar kan ook goed op het middenveld uit de voeten, laat ik het proberen; het kan goed uitpakken. En het werkte. Ik was aangenaam verrast. Ik kan nog een hoop verbeteren en de trainer heeft uitgelegd dat mijn passing moet verbeteren. Hij is de enige die mijn fouten echt kan zien en ik vertrouw erop dat hij mij de juiste tips geeft. Als ik volhoud, als ik met beide benen op de grond blijf staan en als ik hard blijf werken, komt het vanzelf. Neem John Nieuwenburg. Hij speelt rechtsback terwijl dat niet zijn eerste positie was. Hij doet het goed en zo moet ik ook kijken naar mijn prestaties op die positie in het tweede elftal. Het is een kans.' De vooruitgang van Christopher Kanu is door de technische staf niet onopgemerkt gebleven. Na twee optredens in de voorbereiding werd hij geselecteerd en mocht hij met het eerste elftal op trainingskamp naar Callantsoog, voorafgaand aan de UEFA-Cupwedstrijd tegen Banska Bystrica. Teruggekomen in het stadion, strak in het Ajax-pak, nam Christopher met een brede glimlach op zijn gezicht genoegen met een plaats op de tribune. Het verblijf in Callantsoog was weer een stapje in de goede richting. Slagen bij Ajax is het doel, en de naam is Christopher Kanu. Vooral Christopher, de eerste speler bij Ajax met die naam. 118 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 118