ook door Nwankwo. De eerste keer dat ik met Nwankwo in Amsterdam was, mocht ik meetrainen met de BI van Ajax. Heini Otto was de trainer van de B-jeugd. Mijn zaakwaarnemer Frank Sedoc had een gesprek gehad met Co Adriaanse. Na twee testwedstrijdjes mocht ik blijven. Het seizoen in Nigeria, dat loopt van februari tot september, was afgelopen. Nadat ik een vergunning had gekregen om in Holland te blijven, heb ik nog ongeveer een half seizoen bij de B1 gespeeld. Ik voetbalde met veel jongens mee wie ik nu weer in het veld sta; Brutil Hosé, Michael Lamey, Pascal Heije, Quido Lanzaat, noem maar op.' Aanpassen Het halve jaar Ajax kreeg voor Christopher (nog) geen vervolg. In mei 1996 vertrok zijn broer naar het Italiaanse Internazionale, dat hem een droomcontract had aangeboden. Christopher volgde in Nwankwo's kielzog. Een sleepbeweging, maar dan anders. 'Ik kon kiezen: verder spelen bij Ajax in de A2, of een contract tekenen bij Inter, natuurlijk ook een grote club. Ik koos voor het laatste. Na een aantal trainingen met de Prima Verahet beloftenteam, leende Inter mij uit aan het Zwitserse Lugano. De stad ligt in een deel van Zwitserland waar ook Italiaans wordt gesproken. Die taal heb ik me eigen gemaakt.' Italiaans voetbal, vooral zoals Inter het pleegt te spelen, is zeker in tactische zin niet te vergelijken met het voetbal van Ajax. Christopher heeft er blijkbaar geen 'Mijn broer zei dat het goed voor mij was als ik een keer op bezoek zou komen in Europa en te kijken voor wat voor club hij speelde.' moeite mee zich aan te passen aan het gevraagde systeem. Daardoor is hij in zekere zin een globetrotter-op- voetbalschoenen. 'Er werd daar totaal anders gespeeld dan bij Ajax. Maar een goede voetballer moet zich kunnen aanpassen en ik deed dat ook, door hard te werken. Mijn doel was om bij Inter te slagen, maar het was heel moeilijk daar een basisplaats te krijgen. Ook het tweede elftal, de Prima Vera, speelt in de tweede divisie. Daar mogen ze maar drie buitenlanders opstellen. Voor mij was er in dat elftal geen plek.' In Christophers Zwitserse periode werd bekend dat Nwankwo problemen met zijn hart had en waarschijnlijk nooit meer aan voetballen toe zou komen. 'Ik zat in Zwitserland en mijn broer werd behandeld in de Verenigde Staten. Zoals altijd had ik veel telefonisch contact met hem. Natuurlijk was ik bezorgd, maar wat kan ik doen op zo'n grote afstand? Het was een grote opluchting dat hij, met de hulp van God, weer kon gaan voetballen.' 'Andere' Kanu Twee jaar geleden, de Meer was ingeruild voor de ArenA en Voorland heette inmiddels de Toekomst, keerde Christopher terug naar Ajax. 'Ik wilde nog steeds graag voor Ajax spelen. Er was veel veranderd; ook waren er andere Afrikaanse voetballers als Benni bij de club gekomen. Belangrijker voor mij was dat de mensen zich vaag nog "een" Kanu herinnerden, AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 117

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 117