toekomst en fungeren als een voorbeeld. Christopher was in de gelukkige omstandigheid dat zijn helden in de werkelijkheid zeer dichtbij waren. Hij groeide met ze op in één gezin: 'Ik heb een derde broer, Godwin. Hij is de oudste van ons drieën en voetbalde in de hoogste divisie in Nigeria. Als hij terugkwam van een wedstrijd of een training en vrij had van de club, ging ik met hem joggen of voetbalden we soms op straat. Godwin is nu 25 jaar en door een knieblessure moest hij stoppen met voetballen.' Het fundament voor Christophers latere wens, profvoetballer te worden, werd dus door het contact met zijn grote broer Godwin gelegd. Hij was voor hem de eerste aanwijzing dat het mogelijk was. Echt bevangen van de voetbalkoorts raakte Christopher door zijn andere broer, bekend van zijn mooie slepende passeerbeweging. De jongste telg van de Kanu-familie speelde tegelijkertijd met Nwankwo bij de club National Iwuanyanwu, een van de grootste clubs in Nigeria. 'Lange Kanu' werd geselecteerd voor de wereldkampioenschappen voor junioren. Christopher: 'Ik was in Nigeria toen mijn broer naar Japan ging om daar een toernooi te gaan spelen met de Nigeriaanse selectie onder zeventien. Ibrahim Babangida, die nu bij FC Volendam voebalt, maakte ook onderdeel uit van dat team. Zij wonnen en ik kon alles op televisie volgen. Toen ik dat zag, dacht ik: misschien komt er voor mij ooit ook eens een dag dat ik zo kan voetballen en dat ik geselecteerd wordt voor het nationale team.' Nwankwo's kwaliteiten bleven niet onopgemerkt door Ajax' hoofd scouting Ton Pronk. De aanvaller maakte de stap van Owerri naar Amsterdam om daar het publiek in vervoering te brengen met zijn onnavolgbare acties. Europa Christopher bleef in het geboorteland achter en kwam op jonge leeftijd, amper zestien jaar, uit voor Egosmith, een club in de hoogste afdeling van het Nigeriaanse voetbal. Hij hield nauw contact met Nwankwo. Na de voor Amsterdam rood wit gekleurde zomer van 1995 (Ajax won de Europa Cup 1) bezocht Nwankwo zijn familie in Owerri. Christopher: 'Mijn broer zei dat het goed voor mij was als ik een keer op bezoek zou komen in Europa en te kijken voor wat voor club hij speelde. De naam Ajax had zich in Nigeria al gevestigd, vooral doordat Finidi daar speelde en later AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 115

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 115