AJAX 2 Op de rechtsbackpositie in het schaduwelftal van Ajax speelt sinds kort een jongen met een voor Ajax-liefhebbers bekende naam. Op sportpark de Toekomst, de thuishaven waar Ajax 2 zijn wedstrijden speelt, is als de speaker de tweede naam in de opstelling afroept vaak dezelfde vraag te horen: 'Is dat niet familie van die lange?' Inderdaad, Christopher is de broer van Nwankwo Kanu. Maar hem 'de tweede Kanu' noemen doet geen recht aan zijn specifieke kwaliteiten. Christopher is namelijk als verdediger amper te passeren. oostelijke deel van Nigeria ligt de geboorteplaats van Christopher, de plek waar hij negentien jaar geleden geboren, wonen zijn ouders nog Kanu: 'Het gebied waar ik vandaan heet Igbo. Er komen meer voetballers vandaan, zoals Okocha, bekend als speler van Frankfurt, en Babayaro, die nu bij Chelsea voetbalt. Babangida niet, die komt uit het noordelijke deel van Nigeria. Na school ging ik vaak niet mijn huiswerk doen, maar op straat voetballen met vriendjes en mijn broers. Voetbal leeft in Nigeria, het is de belangrijkste sport. Mensen kijken er graag naar op televisie, net als in veel andere landen. Met een schotel kan je in Nigeria via de satelliet een groot aantal wedstrijden zien, ook uit Europa.' De vergelijking met opgroeiende en voetballende jeugd in Nederland lijkt ver gezocht omdat de omstandigheden anders zijn. Toch zijn er overeenkomsten, vindt ook Christopher: 'Natuurlijk hadden wij ook onze helden. Bij het voetballen op straat wilde ik graag Okocha zijn. Een -AÉ" door Erol Erdogan foto's Louis van de Vuurst shirt met zijn naam erop dragen. Dat is bijna in de hele wereld hetzelfde.' Voorbeeld Helden vervullen een bepaalde rol. Zij helpen met het dromen over een mooie 114 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 114