Pius Ikedia in actie tegen Willem II. Ajax 2 won de wedstrijd op het nippertje doordat de Nigeriaan na een onnavolgbare actie op de achterlijn Jason Culina in staat stelde te scoren. beheerste pass zet hij Culina vrij voor de keeper. De Australiër plaatst de bal met effect in de hoek. Met Johan Cruijff tussen de toeschouwers houdt Ajax de voorsprong vast, ondanks een paar benauwde laatste minuten. Vol overtuiging Na het debacle in Volendam is HFC Haarlem de derde tegenstander in het toernooi om de Amstel Cup voor tweede elftallen. Een overwinning is noodzakelijk om bij de eerste twee in de poule te eindigen en zo plaatsing af te dwingen voor de volgende ronde. Telstar doet het verrassend goed en is de grootste concurrent. Met de gebroeders Hulsmeijers (Henk en Peter) als assistent-scheidsrechters fluit arbiter André Leushuis voor het begin van de wedstrijd. Het arbitrale trio lijkt bij opkomst van de elftallen een vierde official meegenomen te hebben, maar na de aftrap blijkt Haarlem-keeper Wesley Abdelaziz een scheidsrechtersshirt te dragen. Zijn eigen trui leek te veel op die van zijn medespelers en scheidsrechter Leushuis' reserve-tenue blijkt de enige oplossing te zijn. Ajax gaat, zeker in vergelijking met voorafgaande wedstrijden, vol overtuiging uit de startblokken. Ook bij balverlies zet Ajax de Haarlemmers constant onder druk en na ruim een half uur staat de ploeg voor eigen publiek met 4-0 voor. Vooral Bobson en Babangida, die voortdurend van kant wisselen, zijn een plaag voor de blauw-rode defensie en ook spits Brutil Hosé is vandaag in vorm. Tijdens de rust zorgt een plaatselijke en tijdelijke regenbui ervoor dat de perfecte grasmat nog even wordt gesproeid. De omstandigheden lijken ideaal voor een uitslag met dubbele cijfers, ook omdat het kwaliteitsverschil tussen Ajax en Haarlem erg groot is. De keeper van de Al, Raoul Breinburg, vervangt Serge van den Ban die gespaard wordt voor aanstaande zondag. Door de knieblessure van Stanley Menzo zal hij als tweede keeper met de hoofdmacht naar Waalwijk meegaan. Alles wijst op een hoge score. Kevin Bobson bedient Hosé vlak na de verplichte onderbreking op maat en het is 5-0. De teller blijft uiteindelijk steken op zes, omdat de felheid en overtuiging van de eerste helft bij de Ajacieden nu achterwege blijven. Brutil Hosé maakt koppend de laatste en zijn derde treffer van de avond. De overwinning met klinkende cijfers was vooral voor de talentvolle aanvaller nuttig. Hij weet weer de weg naar het doel te vinden. Dat is voor hem en voor zijn ploeggenoten hoopgevend. Of deze lijn kan worden voortgezet, zal snel blijken. Na deze wedstrijd op vrijdagavond is FC Utrecht op maandag de volgende tegenstander. 112 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 112