een gelijkspel, verschijnt Hosé vrij voor de keeper. De beslissing ligt op de punt van zijn schoen en de geschiedenis lijkt zich te herhalen. Vorig seizoen boog Ajax, met Brutil in blakende vorm, een achterstand tegen De Graafschap om in een overwinning. De bal vertrekt als een raket van zijn schoen, teistert de onderkant van de lat en stuitert het veld weer in. Hosé, met wanhopig de handen voor zijn ogen, ziet niet dat ook de terugstuitende bal nog perspectief biedt. Discussies op de tribune (was de bal achter de lijn of niet?) overstemmen het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Schenkels. Afgaand op de eerste helft wint Ajax een punt, kijkend naar de tweede helft verliest Ajax twee punten met het gelijke spel. De Ajax-bank tijdens de op de Toekomst gespeelde wedstrijd Willem II 2 - Ajax 2 met vanaf links Tonny Bruins Slot, Herman Bosschieter, Niels Tammenga en Sjaak Wolfs. Benauwde zege Een kleine week later is Willem II de volgende tegenstander in de lange weg naar het kampioenschap. Omdat de hoofdmacht van de 'Tricolores' een dag later in de Champions League thuis speelt In de tweede helft van de eerste competitiewedstrijd van het seizoen speelde Ajax 2 met vier spitsen: Bobson, Reuser, Hosé en Ikedia (foto). De ploeg van Tonny Bruins Slot legde meer strijdlust aan de dag dan voor de rust en kon daardoor op gelijke hoogte komen met De Graafschap (2-2). tegen Spartak Moskou, wordt het duel op de Toekomst afgewerkt, in plaats van in Tilburg. Peter Boeve, Ajax- verdediger in de jaren tachtig, is trainer van de reserves van Willem II. Hij heeft keeper Casper Nelis opgesteld en het is wennen om hem en Serge van den Ban in één wedstrijd zien. Vorig jaar nog collega's bij Ajax, nu eikaars concurrenten. De eerste helft is voor de toeschouwers niet boeiend. Beide ploegen spelen in een laag tempo, wachten te veel af en arbiter Van Gilst fluit veel vaker dan nodig. Pas een paar seconden voor de rust komt er leven in de brouwerij, fason Culina blijkt een aardige vrije trap in de voeten te hebben. Vanaf ongeveer vijfentwintig meter krult hij de bal rechtstreeks achter de verbouwereerde doelman Nelis. Na de pauze krijgt Willem II een paar kansen om op gelijke hoogte te komen, maar de afwerking laat te wensen over. De Tilburgers weten Ajax goed vast te zetten op de eigen helft. Bruins Slot besluit Hosé te vervangen door Cedric van der Gun, om zo meer vat op het middenveld te krijgen, Jeroen Ketting, in het veld gekomen voor John O'Brien, moet als verdedigende middenvelder controlerend voor de eigen verdediging spelen. De aanpak lijkt te slagen maar het kost bloed, zweet en tranen, getuige de krampaanval van linksback Christian Chivu. Totdat scheidsrechter Van Gilst tot ieders verbazing volledig onverwacht naar de penaltystip wijst. Jeroen Ketting zou geduwd hebben in het eigen zestien metergebied en ontvangt geel. Willem H'er Joris Mathijsen benut het cadeautje dankbaar. Beide ploegen ruiken de overwinning en hebben mogelijkheden de drie punten veilig te stellen. Willem II heeft de beste papieren als Mitchell Piqué gedwongen de noodrem hanteert. Marino Promes dreigt alleen op Serge van den Ban af te lopen en Piqué trekt hem onderuit. De rode kaart is terecht en Ajax moet met tien man proberen een gelijkspel uit het vuur te slepen. Kevin Bobson wordt gewisseld voor Michael Lamey en Tonny Bruins Slot probeert met stem en gebaar aan Pius Ikedia duidelijk te maken dat hij meer centraal moet gaan spelen. De boodschap komt waarschijnlijk over (de afstand is ruim vijftig meter) en Ikedia is op het juiste moment wakker geschud. Met een onnavolgbare actie op de achterlijn en een AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 111

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 111