van UVS compenseren het verschil in kwaliteit met een enorme inzet die doet denken aan de dagen dat Leiden werd ontzet. Binnen ruim twintig minuten kijken de Ajacieden verbouwereerd naar het scorebord. UVS staat voor met 3-2. Uit drie kansen weten de Leidse voetballers drie goals te maken. Bij twee doelpunten toont doelman Cenolli dat zijn proeftijd bij Ajax van korte duur zal zijn. Bij de eerste tegengoal duikt hij onder een voorzet door, bij de derde reageert hij allerminst adequaat. Serge van den Ban staat de tweede helft onder de lat en Ajax probeert de blamerende achterstand om te zetten in een acceptabele score. De wil is toonbaar aanwezig, maar scherpte, concentratie en de benodigde patronen ontbreken om de Leidse blauw-witte muur te slechten. En als Ajax dan dreigend voor de goal komt, laat de afwerking veel te wensen over. De UVS'ers voelen dat een grote stunt mogelijk is en hebben letterlijk en figuurlijk de wind mee. Een vrije trap knalt onhoudbaar in de kruising (4-2) en een messcherpe counter dooor het centrum zorgt voor de 5-2 tussenstand. Gehaast en deels gedreven door irritatie trachten de jonge Ajacieden nog terug te komen in de wedstrijd. Brutil Hosé maakt twintig minuten voor tijd 5-3. Ondanks het volgende langdurige balbezit en de omsingeling van het UVS-strafschopgebied Ajax' nieuwste aanwinst Christian Chivu droeg in de oefenwedstrijd van Ajax 2 tegen VVSB voor het eerst het witte shirt met de rode baan. Bedremmeld zien de spelers hoe aanvoerder Pascal Heije in de bekerwedstrijd tegen FC Volendam al na vier minuten door Serge van den Ban en fysiotherapeut Niels Tammenga van het veld gedragen wordt. Door een onbesuisde Volendamse tackle scheurde een binnenband van de rechterknie van de jonge Ajacied. loopt Ajax tegen een onnodige nederlaag op. UVS kon met overtuigingskracht en inzet gemakkelijk het verschil in technische en tactische kwaliteit overwinnen. Een harde maar nuttige les voor de Ajacieden, die met gebogen hoofd het veld verlaten. Maatjes te groot In Noordwijkerhout hangt bij de plaatselijke WSB een reclamebord aan de lange kant van het hoofdveld. De uiting schreeuwt 'Reuser in Oranje!'. Tijdens een huldiging op het Leidseplein, een aantal jaren geleden, riep de jonge belofte Reuser dat in zijn enthousiasme en medewerkers van de WSB steunden deze uitspraak met een heus reclamebord. De oefenkaravaan van Ajax is op 28 augustus te gast en het toeval wil dat Martijn, met een groot aantal A-selectiecollega's, het afscheid van twee WSB-spelers komt opluisteren. Ajax heeft net een paar dagen de Roemeen Christian Chivu ingelijfd en de jonge verdediger draagt voor het eerst het witte shirt met de rode baan. De kersverse Roemeense A-international speelt behooorlijk en laat een goede indruk achter. De Ajacieden zijn een aantal maatjes te groot voor de mannen uit Noordwijkerhout en de 4-0 ruststand (Ikedia, Reuser en twee keer Wamberto) geeft de verhoudingen goed weer. Ook na de onderbreking kan WSB het tempo niet bijhouden en het massaal toegestroomde publiek kan af en toe genieten van fraaie hoogstandjes, gepresenteerd door Wamberto, Ikedia, Bobson en de goed (op linkshalf) spelende Piqué. De teller blijft voor Ajax uiteindelijk op acht steken, terwijl er geen tegentreffer wordt geïncasseerd. Voor de technische staf was het duel in Noordwijkerhout nuttig, want Chivu kon voor het eerst in praktijk kennis maken met het Ajax-systeem. Ook John O'Brien speelde na een lange periode van blessures weer en Wamberto bleek met vier doelpunten trefzeker te kunnen zijn. Tegenslag Na de ruime bekerzege op AZ is FC Volendam in het eigen stadion de volgende tegenstander in het toernooi om de Amstel Cup. Een groepje Ajax- supporters is naar Volendam afgereisd om AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 107

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 107