4-0 binnen) en Kevin Bobson, door de trainer in de laatste fase van het duel op rechts geposteerd, zet de 5-0 eindstand op het scorebord. Sparringpartners Voordat Ajax 2 op 30 augustus het tweede duel om de Amstel Cup bij FC Volendam afwerkt, oefent het 'schaduwelftal' drie maal tegen amateurs. Derdeklasser Hoofddorp fungeert als eerste sparringpartner in de serie. De jongens die vorig seizoen nog tot de A-selectie hoorden, starten in de basiself: Dean Gorré, Mariano Juan, Peter Hoekstra, Andrzej Rudy en Georgi Kinkladze. De eerste dertig minuten zet Ajax Hoofddorp onder druk. Na doelpunten van Brutil Hosé, Mariano Juan en Dean Gorré en een hevige regenbui gaan de Ajacieden slordiger spelen. Kinkladze, op de rechtsbuitenpositie gestart, gaat steeds meer in de as lopen. Hierdoor wordt het voor de anderen moeilijk in de juiste positie te blijven staan. In de tweede helft, terwijl de hemel onverminderd water loost, komt Ajax ondanks het lage tempo vaak genoeg in het strafschopgebied van Hoofddorp. Dat er geen goals vallen, is te wijten aan de gebrekkige doelmatigheid in de afronding én aan de keeper van Hoofddorp, Rob Prevoo. Ajax gaat steeds plichtmatiger acteren en de gemakzuchtige houding komt tot uiting in de manier waarop Kinkladze een penalty mist. A la Panenka tracht de Geogiër de doelman te verschalken, maar doet dit niet met de benodigde overtuiging. Christopher Kanu zorgt vlak voor tijd voor de 0-4 eindstand. Ajax wint de wedstrijd tegen Hoofddorp op routine, maar vertrouwde te veel op de automatische piloot. De jongens die vorig seizoen nog bij de A selectie zaten hebben moeite vol overgave en met de juiste wedstrijdmentaliteit te spelen. Een dag na het duel wordt bekend dat Peter Hoekstra, een van de spelers voor wie geen plek meer is in het keurkorps van Wouters, voor een jaar is uitgeleend aan het Spaanse Compostela. Leiden ontzet UVS in Leiden is op een zonovergoten zaterdagmiddag gastheer voor Ajax 2. De hoofdklasser waar Tim de Cler nog speelde, ziet Ajax beginnen met Jeroen Ketting als rechtsbuiten, een positie die de huidige middenvelder ook in de Al bekleedde. Darl Douglas start als linksbuiten op een voor hem ongebruikelijke plek. Onder de lat staat Markelian (Mario) Cenolli. Ajax 2 kan dit keer geen beroep doen op de jeugdkeepers Tim Orlowski en Raoul Breinburg, door verplichtingen bij de Al. Stanley Menzo kampt met een onwillige knie en daardoor heeft Tonny Bruins Slot een keepersprobleem. De van Crystal Palace afkomstige Cenolli mag in dit oefenduel zijn kwaliteiten tonen. Aaron Mokoena wordt door de trainer getest 'op de vier'. De jonge Zuid-Afrikaanse verdediger speelde in de voorbereiding 'op drie' en de technische staf wil weten hoe hij zich houdt als schakel tussen de verdediging en het middenveld. De eerste twintig minuten van het oefenduel verlopen zoals verwacht. Na kansen van Jason Culina en Brutil Hosé scoort de Australische middenvelder op aangeven van Mitchell Piqué de eerste treffer. Een Tomba-achtige solo van Dean Gorré door het hart van de UVS-defensie eindigt in het strafschopgebied. Hosé benut de penalty en de 0-2 voorsprong na twintig minuten op het scorebord is geheel volgens verwachting. UVS is tot dan amper bij het Ajax-doel verschenen. Ajax laat de teugels wat vieren en tegelijkertijd verliest het de greep op de wedstrijd. De amateurs AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999 105

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 105