hh Met vallen en Het 'schaduwelftal' van Tonny Bruins Slot heeft de eerste duels achter de rug waar punten konden worden verdiend. In de Amstel Cup is plaatsing voor de volgende ronde nabij, in de competitie zijn toch al wat punten gemorst. Een groot aantal spelersnamen stond op de wedstrijdformulieren; het geboden spel was kwalitatief eveneens divers. Ajax 2 is met vallen en opstaan op weg naar het gewenste niveau. Tegen AZ 2 speelt Ajax 2 de eerste van het seizoen waarmee punten verdiend kunnen worden. Ajax komt samijn met AZ, FC Volendam, HFC Haarlem en Telstar uit in een poule. wordt om de Amstel Cup voor tweede elftallen. Op sportpark de Toekomst treedt het keurkorps van Bruins Slot aan met vier versterkingen uit de A selectie: Stanley Menzo op doel, Wamberto op rechtsbuiten en Martijn Reuser in de spits. Ferdi Vierklau vergaart voor het eerst dit seizoen speelminuten, na een vervelende spierblessure. Ajax gaat stroef uit de startblokken. De AJAK2 door Erol Erdogan foto's Louis van der Vuurst middenvelders, met Jason Culina centraal, Daniel Cruz op links en Darl Douglas op rechts lijden te veel balverlies. AZ kan steeds gemakkelijk de bal oppikken en zo heeft de tegenstander uit Alkmaar optisch een overwicht. Desondanks krijgt Martijn Reuser na een kwartier, op aangeven van Wamberto, een grote kans. Vanaf korte De grootste moeite heeft de AZ- verdediging met Brutil Hosé, die in de tweede helft van de bekerwedstrijd opereerde als diepste spits van Ajax 2. Martijn Reuser wordt gefeliciteerd door zijn ploeggenoten na een van zijn drie kopdoelpunten tegen AZ2. afstand lift hij de bal over het doel. Vlak voor rust kopt hij (later blijkt de manier van scoren Martijn te bevallen) Ajax naar een 1-0 voorsprong. De tweede helft heeft Bruins Slot Cruz gewisseld. Brutil Hosé start als diepste spits en Reuser zakt terug naar de 1 O-positie. De omzetting heeft succes en al na een minuut is het door Reuser raak. Een klein kwartiertje later, na een mooi één-tweetje tussen Wamberto en Hosé, zet Reuser nogmaals zijn hoofd succesvol tegen de bal, die achter AZ-keeper Okkie Achonu in het doel verdwijnt. Drie aansluitende kopdoelpunten in een wedstrijd; wellicht heeft alleen Ruud Geels in zijn beste dagen dat voor elkaar gekregen. Ook Wamberto doet een duit in het zakje (duikend kopt hij 104 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 104