Frank Stapleton debuteerde voor Ajax op 12 augustus 1987in de openingswedstrijd van het seizoen tegen Roda JC (1-0). op het spelletje. Ik wist dat het voor mij een moeilijke omschakeling zou worden van het speltype dat in Engeland gespeeld werd, maar ik wilde ook anders leren voetballen dus moest ik op het continent gaan spelen. Ik voetbalde al vanaf mijn zestiende in Engeland.' Arsenal Op zijn zestiende werd Stapleton ondekt door Engelse scouts toen hij in het schoolsysteem in Dublin voetbalde. Manchester United, Wolverhampton Wanderers en Arsenal wilden alle graag de Ierse tiener inlijven. Geen makkelijke keuze. 'Ik was als kleine jongen altijd fan van United, maar ik heb toch maar voor Arsenal gekozen.' Het bleek een goede beslissing, want Stapleton verbleef negen jaar in Londen. Tot hij in 1981 alsnog verkocht werd aan zijn favoriete club en hij voor 900.000 pond verhuisde naar Manchester. Zes seizoenen en vele goals later kwam het Foto: George Verberne telefoontje van Arnold Mühren. Johan Cruijff wilde hem erbij hebben. Stapleton kwam in een stad terecht die hem niet onbekend voorkwam. 'Ik heb tot mijn zestiende in Dublin gewoond. Mijn vader werkte in de haven. Amsterdam lijkt in veel opzichten op Dublin. Het is er ook altijd levendig.' Was de omschakeling in zijn privéleven dan niet zo groot, eenmaal binnen de lijnen van een voetbalveld leek het een andere wereld. Van het traditionele Engelse kick and rush naar het op techniek AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 87

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 87