Frank Stapleton r was J dl ech'j: nieuw rs /ertrek van Cru I iff Toen Frank Stapleton bij Ajax kwam was Marco van Basten net zijn het pakken om bij AC Milan te gaan spelen. De Ierse spits had het j« met Arnold Mühren bij Manchester United gespeeld, en de Volenda verzoek van de toenmalige trainer Johan Cruijff contact met hem op moest Van Bastens plaats in komen nemen. 'Ze wilden alleen geen transfersom voor me betalen, ook omdat ze voor Marco bijna niets teruggekregen hadden^ herinnert Stapleton zich. 'Ik moest mezelf ongeveer vrijkopen, maar ik wffde erg graag naar Ajax. Van het Bosman-arrest had nog niemand gehoord.' In de lobby van het Four Seasons Hotel in Manchester wordt Frank Stapleton hartelijk gegroet door het personeel. De Mancunians zijn de spits, die zes jaar voor de 'Reds' speelde, nog niet vergeten. Hij groet iedereen vriendelijk terug, kijkt rond en knikt als hij het Ajax Magazine op tafel ziet liggen. 'Mooi blad,' is zijn eerste commentaar, en als hij bij het doorbladeren foto's van zijn oude teamgenoten tegenkomt komt er een glimlach op zijn gezicht. 'Hé, speelt Silooy nog steeds? Jan (Wouters, JZ) is al coach van Ajax, wat goed van hem. Frank Rijkaard, die is toch assistent-bondscoach? Is hij al de baas, dat is snel gegaan. We zien hier te weinig van het Nederlandse voetbal.' Stapleton, 42 jaar oud nu, herinnert zich nog goed met wie hij in het seizoen 1987- 1988 speelde. Snel komt hij met een rijtje namen: 'Van 't Schip, Dennis Bergkamp, die speelde toen nog rechtsbuiten, Winter, Ronald Spelbos, Wouters, Rijkaard, Johnny Bosman en die donkere keeper, Foto: Frans F/emelriik OMDE LIEFDE door Joris Zandbergen hoe heet die ook al weer, Stanley Menzo natuurlijk. Voornamelijk Nederlandse jongens, die door Ajax zelf waren opgeleid. Lang niet zoveel buitenlanders als tegenwoordig. En natuurlijk de Boertjes, dat waren toen nog kleine jochies die na school met het tweede kwamen meetrainen.' De interesse van Johan Cruijff deed Stapleton besluiten om naar Amsterdam te verhuizen. 'Hij had als speler al zoveel succes gehad, en hij had een unieke visie AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 86