Tahamata terug In memoriam Nieuwe stoel voor Michael Bezoek uitwedstrijden door Ajax-supporters VARIA Op 6 juli was Simon Tahamata in de Amsterdam ArenA om de besprekingen over een dienstverband bij Ajax af te ronden. De oud- Ajacied, die voor Ajax bij Germinal Beerschot Antwerpen aan de slag gaat als jeugdtrainer, maakte van de gelegenheid gebruik om bij te praten met zijn leermeester Bob Haarms. De man die tweede-elftalspeler Simon Tahamata in 1976 onder de aandacht van Tomaslav Ivic bracht, reageerde met instemming op de benoeming van zijn voormalige pupil. Haarms: 'Simon heeft het hart op de rechte plaats. Een karakterkerel, een doorzetter, van wiens kwaliteiten de club veel profijt zal hebben. En weer een oud-speler die terugkeert bij Ajax als trainer, hè?! Simon kent de normen en waarden die wij hier hanteren. Die zijn hem met de paplepel ingegoten.' Op 16 juni overleed onverwacht ons gewaardeerde lid Han Lambregts. Han werd 74 jaar en was daarvan 62 jaar lid van Ajax. Hoewel zijn gezondheid het laatste jaar niet optimaal was, kwam zijn overlijden toch onverwachts. Uiteraard gaat ons medeleven uit naar zijn echtgenote Aafke. Wij Ajacieden wensen haar heel veel sterkte met dit grote verlies. Han werd geboren in 1924 en werd in 1936 als adspirant-lid aangenomen. Na zijn jeugdperiode kwam hij bij de senioren in Ajax 5. Maar zijn voetbal kwaliteiten deden hem snel hogerop komen. Zo werd hij op 14 april 1946 in ons eerste elftal gekozen. Daar speelde hij een aantal wedstrijden in, waarna hij zijn voetbalperiode in Ajax 2 afsloot. Door drukke werkzaamheden en het wonen in Breda werd een tijd niet veel van Han vernomen. Uiteraard bleef hij lid. Maar in 1971 werd hij voorgedragen voor en gekozen in de ledenraad. Daar heeft hij 24 jaar in gefunctioneerd. Tevens maakte hij van 1977 tot en met 1990 deel uit van onze financiële commissie. Han was in de omgang een prettig en aangenaam mens. Voor Ajax is hij na zijn voetbalcarrière zeer waardevol geweest. De laatste jaren kwam hij al minder bij de wedstrijden van ons eerste team. Desondanks was hij van alles op de hoogte. Typerend voor Han waren zijn laatste woorden tegen de toen aanwezige dokter, die hem vroeg: 'Heeft u vroeger aan sport gedaan?' Han kon alleen nog verwoorden: 'Ik heb jaren in Ajax gevoetbald en ook in Ajax 1.' Als trouw lid van onze jaarlijkse Bordjesclub zullen wij hem missen. Maar niet alleen dan. Hij zal bij de ouderen onder ons altijd in herinnering blijven. Han, rust in vrede. André Kraan Foto: Louis van de Vuurst Met ingang van het seizoen 1999-2000 is de Ajax Uitkaart van opzet veranderd. Uitgangspunten: - De groep supporters die net zoals vorig jaar een eerste kooprecht hebben op basis van hun verleden blijft bestaan. Dit is van belang aangezien de kleinste uitvakken slechts plaats bieden aan maximaal 400 supporters. - Pasfoto op de Uitkaart die tevens een seizoenkaart voor thuiswedstrijden is. - De Uitkaart moet bij het betreden van het stadion samen met het toegangsbewijs worden getoond. Bij combivervoer bij het betreden van de trein of bus. Hiervoor zullen afspraken gemaakt moeten worden met de tegenstander. - Supporters dienen toestemming te geven dat hun pasfoto bij Ajax wordt opgeslagen voor opsporingsdoeleinden na ongeregeldheden. - Bij misdragingen wordt de Uitkaart geblokkeerd en is deze niet meer terug te verdienen. - De Ajax Uitkaart geeft voorrang, of is de enige mogelijkheid bij geselecteerde wedstrijden om een toegangsbewijs te kopen. - Ajax-seizoenkaarthouders die gedurende het seizoen 1998-1999 een uitwedstrijd hebben bezocht komen in aanmerking voor de Uitkaart. De lokale driehoek van de thuisploeg zal bepalen of alleen de Ajax Uitkaart, dan wel de Ajax (Supporters) Club Card ook recht geeft op koop van een toegangsbewijs. Voor Michael Goeman, medewerker bij de klantenservice van Ajax, werd zondag 8 augustus, ondanks de nederlaag tegen Feyenoord, een dag om nooit meer te vergeten. Namens de spelers van het Nederlands elftal, de Ajax- spelers, Ajax en de stichting Spieren voor Spieren boden Aron Winter en VVD- fractievoorzitter Hans Dijkstal Michael, die lijdt aan een ernstige spierziekte, een nieuwe rolstoel met robotarm aan. Voor Michael was het cadeau een complete verrassing. Hij was naar het veld gelokt onder het voorwendsel dat hij de positie voor gehandicapten moest testen. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 83