Joop count down VARIA h) Temperatuur in de Amsterdam ArenA Er is besloten dat er geen verwarming komt in de Amsterdam ArenA. i) Geluidsinstallatie Het geluid is een plaatselijk probleem en wordt met name veroorzaakt door het nagalmen. Het plaatsen van extra boxen is geen succes gebleken. Er is een onderzoek ingesteld i.s.m. Philips. De resultaten van dit onderzoek worden momenteel verwerkt; van de uitkomsten en de acties die daarop volgen, zal de heer Markerink in het volgende Publieksforum verslag doen. j) Steward ing Naar aanleiding van de vorige discussie over het gedrag van de stewards van WWS is een aantal maatregelen genomen. Alleen het voorstel voor naamplaatjes is afgewezen. Wellicht is een nummerplaatje een optie. De briefing voor de stewards is veranderd, maar mede door het grote verloop is het een blijvende zorg om de mensen goed te instrueren. De heer Markerink heeft nog een toevoeging op de voorzieningen. Er is een Engelse pub geopend op de noordzijde en deze is toegankelijk voor iedereen; indien er echter een risicowedstrijd is zal de bereikbaarheid minder zijn door de sectorscheiding. De 2de ring wordt opnieuw gecoat. Voor wat betreft de grasmat kan de heer Markerink meedelen dat er is gekozen voor de zogenaamde herbezodingstechniek. In 4 a 5 dagen kan er een nieuwe grasmat gelegd worden. Geschat wordt dat er voor het nieuwe seizoen 4 a 5 nieuwe grasmatten nodig zullen zijn. Herbezoding is een snelle techniek en is relatief gezien geen grote investering. ArenA Card Er zal meer publiciteit aan de geldteruggave-mogelijkheid (vooral bij evenementen) gegeven worden. Het blijkt dat toch niet iedereen hiermee bekend is. Uitbreiding invalidenplaatsen In samenwerking met de Supportersvereniging en de Stichting Close the Gap worden plannen uitgewerkt om meer invalidenplaatsen te creëren. Gedacht wordt om achter de doelen plateaus te plaatsen of bepaalde gedeeltes van de gracht dicht te maken. Voordeel is dat men via het ArenA- dek naar de plaats toe kan en geen gebruik meer hoeft te maken van de liften en dat biedt weer de nodige perspectieven. Damestoiletten Er zijn weinig damestoiletten. Op den duur zal dit aantal worden uitgebreid. Statafels omloop De brandweer staat dit niet toe, vandaar dat men brede vensterbanken heeft gemaakt zodat men daar wat neer kan zetten. 7. Rondvraag De heer Van Praag deelt mee dat het competitieprogramma bekend is. Het programma is boordevol, Champions-Leaguewedstrijden worden op dinsdag of woensdag gespeeld en UEFA-Cupwedstrijden op donderdag. Er wordt daardoor in principe niet meer afgeweken van het competitieprogramma. De gemeente Amsterdam verdient een compliment omdat Ajax - Feyenoord en Ajax - PSV op een doordeweekse avond gespeeld kunnen worden. Station Bijlmer Op de vraag waarom station Bijlmer na afloop van de wedstrijd gesloten is, blijkt dat de capaciteit van het station te klein is. Er wordt volgend jaar begonnen met de verbouwing van dit station (realisatie 2003). Omdat dit niet bij iedereen bekend is, zal er in het Ajax Magazine aandacht aan besteed worden. Vervoer naar de Toekomst Er is momenteel een onderzoek gaande naar de mogelijkheden van een zogenaamde 'people mover'. Een reguliere buslijn levert namelijk te weinig rendement op. Dak open of dicht Er zullen regels komen vanuit de KNVB, waarschijnlijk al halverwege het seizoen. Clublied Er wordt op dit moment een nieuw clublied geschreven. Dit zal o.a. verschijnen op cd tezamen met oude Ajax-liedjes. Voorwedstrijden jeugd De heer Lefeber deelt mee dat er vaker een jeugdwedstrijd voor aanvang van de wedstrijd zal worden gespeeld en tevens zal de penaltybokaal terugkeren tijdens de rust. Gevraagd wordt of dit misschien aangekondigd kan worden in de Kick Off zodat de mensen dan ook wat eerder naar het stadion komen. De heer Lefeber zegt dat dit altijd op teletekst vermeld wordt maar zal deze suggestie meenemen. Huldiging in Amsterdam ArenA Men vindt het jammer dat er gekozen is voor het tijdstip van 18.00 uur aangezien veel mensen nog van hun werk moesten komen. De heer Van Praag stelt dat normaal gesproken een huldiging plaats vindt op het Leidseplein maar gezien de rellen die hebben plaatsgevonden in Rotterdam was er dit jaar geen toestemming van de gemeente Amsterdam en is gekozen voor het programma in de Amsterdam ArenA. 8. Sluiting De heer Van Praag sluit de vergadering en dankt een ieder voor haar/zijn aanwezigheid. De eerste competitiewedstrijd van het seizoen bracht in en buiten het veld een aantal nieuwe en toch vertrouwde gezichten. Langs de lijn en op de schermen was dat, nog net herkenbaar onder de koptelefoon en achter de microfoon, het gezicht van Joop Leeuwendaal, die Roeland Kooymans is opgevolgd als presentator van het voor- en pauzeprogramma 'Ajax countdown'. In onvervalst Amsterdams babbelde en grapte Joop de onderdelen van het programma aan elkaar. Bij het cameraspel oogstte Joop veel succes toen de winnares gehoor gaf aan zijn verzoek nogmaals voor de camera te verschijnen. En hoewel zelf een debutant, hielp hij met zijn ontwapenende optreden de nieuwe Miss Ajax ('Wat zijn de prijzen, Sas?') over haar schroom heen. 'Ging wel lekker, hè?' oordeelde de presentator na de wedstrijd, waarmee hij niet alleen op de prestaties van Ajax 1 (3-2 overwinning op SC Heerenveen) doelde. Zolang Ajax 1 niet op zaterdagmiddag speelt is de leider van Ajax' veteranenteam bereid de presentatie van het stadionprogramma voor zijn rekening te nemen. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 81

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 81