Notulen Publieksforum 29 juni 1999 VARIA 1. Opening De vergadering wordt geopend. De heer Van Praag heet iedereen van harte welkom. De volgende personen worden voorgesteld: - Ed Lefeber - Simone Freling - Astrid Kosters - Henk Markerink - Hans Hoevenberg - Rosalie Gordon Adjunct Directeur Operations (Ajax) Hospitality Manager (Ajax) Projectleider Klantenservice (Ajax) Directeur Amsterdam ArenA Bestuurslid Supporterszaken (Supp. Ver. Ajax) Secretaresse (Ajax) Verder een speciaal welkom voor mevrouw Isolde Hallensleben van IDTV. Zij is vanavond aanwezig omdat IDTV de opdracht heeft gekregen, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan, een documentaire-filmportret te maken. 1a. Notulen 8 februari 1999 De notulen worden goedgekeurd en vastgesteld. 2. Sfeerteam Simone Freling (voorzitter Sfeerteam) geeft een toelichting op het ontstaan van het Sfeerteam. Sinds 17 augustus 1998 is het Sfeerteam een onderdeel van de professionele organisatie van Ajax. Het Sfeerteam bestaat uit personen van diverse geledingen: supporters, Supportersvereniging Ajax, Axios, Amsterdam ArenA, IDTV en Ajax. Het Sfeerteam heeft als doel de sfeer te verhogen in de Amsterdam ArenA. Denk hierbij aan de papiersnippers, vlaggen, trommels, georganiseerd vuurwerk (alleen bij speciale gelegenheden). De reacties zijn zeer positief, met name is er ook grote waardering over de wijze waarop het afscheid van Jari en Danny werd georganiseerd. Het Sfeerteam is daarbij natuurlijk ook afhankelijk van de inzet van vele vrijwilligers. Suggesties en ideeën kan men kwijt in de zogenaamde emotiebussen maar ook via internet en per post komen veel reacties binnen. Er zal in het nieuwe seizoen een proef worden gedaan met een disc jockey voor aanvang van de wedstrijd. Ook zullen er vaker jeugdwedstrijden gespeeld worden en zal de penaltybokaal in de rust terugkeren. De heer Markerink antwoordt op de klacht over het geluid binnen de Amsterdam ArenA, dat het een lokaal probleem is. Extra boxen is geen oplossing gebleken. Er wordt hard gewerkt om dit te verbeteren 3. Kaartverkoop seizoen 1999-2000 De aanwezigen krijgen het document 'Wedstrijdorganisatie voor het seizoen Foto: Louis van de Vuurst 1999-2000' uitgereikt. De inhoud van dit document zal verschijnen in Ajax Magazine, op teletekst en internet en tevens aan de leden van de Supportersvereniging gestuurd worden. Een van de belangrijkste aspecten die naar voren komen is dat het risicogehalte van de wedstrijd bepaalt hoe de kaartverkoop wordt geregeld. Uiterlijk zes weken voor de wedstrijd wordt dit tussen Ajax, de lokale driehoek en de tegenstander bepaald. De stand van de seizoenkaartverkoop is momenteel: 37.000. Er is overigens nog steeds een wachtlijst van 8.000 personen, met voorkeur voor goedkopere plaatsen. Er wordt een suggestie gedaan om de seizoenkaart in plaats van jaarlijks te vernieuwen in 'tot wederopzegging' te veranderen. De heer Lefeber zal onderzoeken wat de mogelijkheden zijn. 4. Administratie plaatsverzoeken Er zijn gemiddeld 6.000 verzoeken binnengekomen voor een andere plaats. 50 procent kan gehonoreerd worden maar dit is zeer tijdrovend. Het is jammer dat de andere 50 procent nog niet geholpen kan worden. Er zal onderzocht worden of dit tijdens de winterstop te doen is. 5. Kick Off Festival Het programma wordt uitgereikt. De belangrijkste wijziging t.o.v. vorig jaar is dat de toegang gratis is. Er zullen rondom het stadion diverse locaties zijn waar kaarten worden uitgedeeld. Er zal in het programma meer aandacht aan de kinderen worden besteed; bij de keuze van de artiesten is hier ook rekening mee gehouden (Carlo Irene). 6. Voorzieningen in de Amsterdam ArenA. De heer Markerink krijgt het woord en zal aan de hand van de notulen van 8 februari 1999 het e.e.a. toelichten. a+b) Rommelhok en kluisjes De nieuwe Huisregels Amsterdam ArenA worden uitgereikt. Onder artikel 4 kan men lezen wat wel en wat niet het stadion in mag worden meegenomen. Voor wat betreft het voorstel om kluisjes te plaatsen deelt de heer Markerink mee dat dit om praktische redenen niet zal worden uitgevoerd. c) Verkrijgen van alcohol/prijzen van de consumpties Er wordt een overzicht uitgedeeld met prijzen van diverse consumpties van een aantal bedrijven (Philips Stadion, Kuip, Gelredome, Ahoy, Efteling, Amsterdam ArenA). Conclusie is dat de prijzen in de Amsterdam ArenA gemiddeld gelijk liggen aan de overige bedrijven en niet veel duurder zijn, zoals was gesteld. De heer Markerink meldt dat er op het moment een onderzoek gaande is naar bakovens met beveiliging om aan het verzoek van patat te kunnen voldoen. d) Tijdelijke kleine beeldschermen laten hangen Op 1 september a.s. zullen er definitief twee videoschermen van 2x3 meter komen te hangen aan de achterzijde van de huidige schermen, zodat iedereen de beelden goed kan zien. e) Liftgebruik en -voorziening Liften naar de 2de ring blijken een te grote investering te zijn en de Amsterdam ArenA is daar op korte termijn niet aan toe. Na enige discussie over de bereikbaarheid van de 2de ring wordt geconcludeerd dat de stewards de mensen die slecht ter been zijn, dienen te attenderen en te informeren over de liften. De Amsterdam ArenA doet er alles aan de bereikbaarheid te verbeteren. De medische hulpverlening wordt ook uitgebreid want veiligheid staat hoog in het vaandel. f) Afdak bij tourniquets Er wordt op dit moment aan de zuidzijde druk gebouwd. Voor de noordzijde zal het wat langer duren maar verwacht wordt dat e.e.a. in april 2000 gerealiseerd zal zijn (dit ook in verband met Euro 2000). g) Meer vuilnisbakken Er wordt aan gewerkt om vooral op de 2de ring meer vuilnisbakken te plaatsen. i AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 79

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 79