Het Ajax Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op de dagen waarop Ajax een thuiswedstrijd speelt. De entree bedraagt 12,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar, 65+-pashouders en groepen van minimaal 20 personen betalen flO,- p.p. Een bezoek aan het museum kan gecombineerd worden met een rondleiding door de Amsterdam ArenA. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111333. Het thema van de jongensdroom werd bedacht door Rob van Zoest en Paul Spies en het scenario werd geschreven door Hans Melissen. De regie van de film was in handen van Stephan Brenninkmeijer en die van de vele wedstrijdfragmenten van Pirn Marks. De muziek werd gecomponeerd door Gerard Stokkink en Tom Bachmann. Brenninkmeijer had ook de leiding over de opnames. Volgens hem was het gedeelte dat in de ArenA zelf speelt en dat aan het eind van de film te zien is, het leukst. Met een groepje van zo'n veertig figuranten zaten ze in een verder helemaal lege ArenA en moesten ze opspringen, juichen, een wave doen en zich gedragen alsof ze naar een wedstrijd keken. Cruijff was hier ook bij en moest de knipoog geven, die helemaal aan het eind van de film te zien is. Volgens Brenninkmeijer is het heerlijk om met Cruijff op de set te staan, want op het moment van de opnames is hij zo ontspannen dat het lijkt alsof hij zoiets dagelijks doet. 4 Tijdens de opnames op Curasao T Opnames in de ArenA Rijkaard-deel, en in Paterswolde, waar een liefhebber een compleet Fins dorp heeft staan. De acteurs zijn achtereenvolgens voetballertjes van DWS, figuranten op Curasao en spelertjes van FC Groningen. De jongen die van Jari Litmanen droomt, is een echt goede voetballer en bovendien een fan van Litmanen. Daardoor kon hij ook precies diens kenmerkende gebaren nadoen. Natuurlijk was het filmen op Curasao leuk, maar vreemd genoeg waren de Amsterdamse scènes het moeilijkst. De groentewinkel van Cruijffs vader bestaat niet meer, dus die moest worden nagebouwd. Bovendien moest de hele straat worden omgetoverd tot een straat uit de jaren vijftig. Tegenwoordig staan overal parkeermeters, borden voor invalideplaatsen enzovoort. Het enige stukje dat geschikt was, was een doodlopend steegje en daar is de winkel nagebouwd. Foto: Stephan Brenninkmeijer De film wordt op drie beeldschermen tegelijk getoond Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 77

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 77