Frank de Boer in Barcelona-shirt in duel met oud-clubgenoot Witschge, ook al lid van het nog steeds groeiende gezelschap voetballers en trainers dat zowel bij Ajax als de Catalaanse club in dienst was. Foto: Louis van de Vuurst En voor je gevoel heb je in Nederland te weinig van dit soort wedstrijden 'Ja, en wat natuurlijk een stuk scheelt» is dat elke Spaanse club, of ze nou boven- of onderaan staan, een internationale topspits heeft. Dan weet je dat je vol aan de bak moet en echt negentig minuten lang geconcentreerd moet blijven. Dat is dan toch wel een groot verschil: je hebt altijd lastige tegenstanders en weet nooit van tevoren of je die strijd gaat winnen. vastgehouden. Ik denk dat ik niet beter ben geworden, maar ik denk wel dat je dat hoge niveau constanter vasthoudt. En gelukkig kan ik die lijn doortrekken, want in de laatste wedstrijden met Oranje tegen Brazilië ging het zeker ook niet verkeerd. Ik heb heerlijk gespeeld. Juist in dat soort wedstrijden die echt op het hoogste niveau worden gespeeld, moet je er staan. Het is prettig wanneer dat lukt. Dat zijn de duels waarop je wordt afgerekend.' entourage rondom Bar^a is vele malen beter, dat maakt het daar allemaal zo mooi. De erkenning die ik daar voor mijn spel krijg is ook groter, en die combinatie maakt het daar zo aantrekkelijk.' Merkje dan ook aan jezelf dat je nog een betere voetballer wordt? 'Nee, dat vind ik niet. Op het WK in Frankrijk heb ik laten zien wat ik kan, ik vind dat ik dat niveau gewoon heb AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 67