Frank de Boer kijkt terug I Een bevoorrecht mens in dienst Het bezoek van het Nederlands elftal aan Brazilië was voor Frank I de Boer het slotstuk van een zacht gezegd nogal hectisch seizoen. De voormalige aanvoerder van Ajax en de huidige captain van Oranje stuurde samen met broer Ronald aan op een conflict met Ajax teneinde onder het langdurige contract dat de broers met de bekerwinnaar hadden, uit te komen. De soap die dat werd, met in de hoofdrol een boze schoonvader, een dito penningmeester, al dan niet saaie oefenstof van een Deense trainer en natuurlijk de heren De Boer zelf, mondde uit in een transfer naar Barcelona, alwaar een hereniging met Louis van Gaal en wat andere oud-Ajacieden plaatsvond. Met de eerste landstitel met Barcelona reeds in de tas kijkt Frank de Boer vanuit broeierig Brazilië terug op een minstens zo broeierig voetbalseizoen. Hoe kijk m ze If terug op het vorige \'i>cthiihcizoen? 'Je kijkt flBaltijd naar het laatste wat er in een seflflti gebeurd is, en wat dat betreft overheerst het positieve. Het was natuurlijlSjiitt leuk, maar we hadden de beslissing dat we weg wilden op een gegeven moment genomen en we wisten door Erik van Leeuwen tot een oplossing zouden komen met Ajax. En toen we op een gegeven moment de volledig wat we aan het doen waren. Ik heb afspraak hadden gemaakt dat we nog een er ook geen slapeloze nachtenvan gehad. jaar zouden blijven, waren we daar Ronald en ik waren ervan overtuigd dat we tevreden mee.' Hoe lang heb je nog met een katerig gevoel rondgelopen na jullie toch nog snelle vertrek Vanaf het moment dat ik in Barcelona kwam, is het me uitstekend bevallen. Ik heb bijna alle wedstrijden gespeeld. Het was zeker wat ik ervan verwachtte, zowel op menselijk als op voetbaltechnisch gebied. Het is allemaal weer net een stapje hoger. Ajax en Barcelona zijn allebei Europese topclubs, maar zeker de AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 66