AMRf voor de doelman van Juventus ook aan de korte kant. Het grote Juventus diende zich immers nog te plaatsen voor het UEFA- Cuptoernooi via de Intertoto-competitie. 'Ik had uiteraard liever gehad dat Juventus zich rechtstreeks voor de UEFA Cup zou hebben geplaatst,' zegt Van der Sar, 'dan was het voor mij een stuk gemakkelijker geweest. Op zich was dat een tegenvaller, maar daar heb ik mee leren leven. De uitdaging en het avontuur maken de vermoeidheid wel een stuk minder. Nu is het tijd voor wat anders, een andere leef- en woonomgeving.' Het acclimatiseren wordt vergemakkelijkt door de aanwezigheid van een andere oud- Ajacied, Edgar Davids, die zich inmiddels behoorlijk thuis voelt in Turijn en zich de Italiaanse levensstijl al volledig eigen heeft gemaakt. 'Hij kent de regels van de club, spreekt de taal en kent de mensen. We hebben veel over de club en het leven in Italië gesproken, dat is toch iets waar je veel aan hebt in het begin. Toch wil ik zoveel mogelijk op eigen kracht proberen Foto: Louis van de Vuurst te bereiken, dat is denk ik de beste manier om snel te wennen in een andere leef- en woonomgeving.' Standbeeld Als opvolger van de voor veel geld aan Internazionale verkochte Angelo Peruzzi komt Edwin van der Sar terecht bij een club van sterke keepers. Grote namen als Combi en Zoff verdedigden jarenlang het Turijnse doel dat nu het domein gaat worden van een eens zo schuchtere jongen uit Voorhout. Al te verbaasd over de slimme handelwijze van Juventus, dat met de transfer van Peruzzi meer verdiende dan het voor de aankoop van Van der Sar uitgaf, is hij niet. Maar 'Sar' was toch de 'keeper van de eeuw'? Van der Sar: 'In Nederland zeggen ze dat je de beste keeper van de wereld bent, maar je ziet toch heel erg weinig reddingen en goede acties van andere keepers, alleen maar de goals die ze tegen krijgen. Echt goed kun je een keeper van zo'n afstand dan toch niet beoordelen. Misschien was Peruzzi ook wel beter dan ik. Maar nogmaals, vanuit Nederland is dat allemaal maar lastig te beoordelen. Ik ben gewoon blij dat ik deze stap heb kunnen maken, voor de rest maakt het mij niet uit. Ik ben bij een andere topclub terechtgekomen, met de gedachte dat ik daar de nummer 1 ben. Ik had immers geen zin om ergens anders weer te moeten gaan strijden voor mijn plek.' Voor een op het oog zo voor de hand liggende transfer naar Manchester United, waar boegbeeld Peter Schmeichel zou stoppen, was de goalie niet te porren. Van der Sar was dan immers bij een club terecht gekomen die juist op het hoogtepunt van de roem was. Na de imposante treble die de Mancunians afgelopen seizoen veroverde, kan het daar alleen maar minder gaan. 'Het probleem daar is dat die ploeg alle prijzen heeft gewonnen en je eigenlijk de opvolger bent van een standbeeld, want zo groot was Schmeichel daar wel. Let wel: ik ben heus wel overtuigd van mijn kwaliteiten en weet van mezelf dat ik het daar ook gered zou Ajax' nummer 1 stond erbij en keek ernaar toen zijn ploeggenoten Blind en Litmanen een groots afscheid ten deel veel. AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 47

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 47