prijzen die ik win en de feestjes die daar bijhoren. Dat zijn dan juist de momenten waarvoor je het allemaal doet.' Hij beleefde de festiviteiten dan ook bewuster dan ooit, met in zijn achterhoofd een licht gevoel van teleurstelling dat de overgang naar de Oude Dame nog niet rond was. 'Pas de dag daarna heb ik de beslissing genomen en achterafheb ik daar toch wel spijt van gehad. Het lag niet aan de belangstelling, wat dat betreft had ik misschien ook wel een of twee weken eerder de knoop kunnen doorhakken, maar ik was zeker volgens Van der Sar niet echt bijzonder seizoen. 'Maar dat blijft het gekke van voetbal, als je landskampioen bent geworden komt de beker echt op de tweede plaats, maar nu was het voor ons van levensbelang en werd die finale opeens een stuk belangrijker. Het was over de gehele linie, voor de hele club, voor alle spelers denk ik, geen best seizoen. Ikzelf heb ook niet echt goed gepresteerd. Misschien dat alleen Tim de Cler en Richard Knopper een lekker gevoel hebben overgehouden aan dit jaar.' ook nog met mijn gedachten bij Ajax, dat speelde toch ook nog wel heel erg mee.' Trein zonder remmen Het onverwachte afscheid dat de Ajax- supporters voor de keeper hadden georganiseerd maakte het geheel dan toch nog mooi af, net als de bekerfinale een paar weken eerder. Want afscheid nemen zonder prijs, dat had pas echt pijn gedaan. Van der Sar ziet de bekerwinst op Fortuna dan ook als een plezierige pleister op de wonde, een redelijk fraai einde van een AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 Afscheid van Jari Litmanen r7

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 43