bodem met 2-1 van New England Revolution. Voor Ajax zijn Machlas en Arveladze succesvol. Donderdag 22 juli De selectie reist af richting New York. Ajax en de Supportersvereniging Ajax gaan nauwer samenwerken. De samenwerking ligt vooral op het vlak van de serviceverlening. Michael van Praag treedt toe tot de nieuwe clubcommissie van de UEFA. De commissie richt zich vooral op verbeteringen in de jaarlijkse Europa-Cuptoernooien. De overige leden van het adviesorgaan zijn Manchester United, Juventus, Barcelona, Bayern München, Bordeaux, FC Porto, Spartak Moskou en Olympiakos Piraeus. Vrijdag 23 juli In New Jersey eindigt de eerste wedstrijd in het toernooi om de Gotham Cup tussen Ajax en Aston Villa in een 2-2 gelijkspel. Na een 2-0 achterstand komt Ajax in de tweede helft door doelpunten van Machlas en Wamberto terug tot 2-2. De Engelse ploeg neemt vervolgens de strafschoppen beter. Zaterdag 24 juli Ajax en de Spaanse club Celta de Vigo bereiken overeenstemming over een transfer van Benedict McCarthy. Op het trainingsveld bij de Amsterdam ArenA wint Ajax 2 een oefenwedstrijd tegen de Amsterdamse eersteklasser AFC met 9-2. Zondag 25 juli Ajax verliest de tweede wedstrijd om de Gotham Cup met 3-2 van Panathinaikos. Verlaat en Machlas scoren voor Ajax. Het toernooi wordt gewonnen door Fiorentina, dat in de finale Aston Villa met 4-0 verslaat. Maandag 26 juli In het Ajax Museum onthult Marco van Basten een speciale vitrine die geheel gewijd is aan zijn carrière. De Zuid- Afrikaan Dillon Sheppard wordt na twee weken op proef met het tweede elftal te hebben meegetraind, afgetest. Donderdag 29 juli In een wedstrijd van Ajax 2 tegen OFI Kreta gaat Ole Tobiasen door zijn linkerknie. De Deen, die al twee seizoenen met knieproblemen kampt, moet een herstelperiode van zeker een maand tegemoet zien. Vrijdag 30 juli In en buiten de Amsterdam ArenA vindt het Kick Off Festival plaats. De open dag wordt bezocht door 25.000 supporters. Een jury bestaande uit Simone Freling (manager hospitality-zaken Ajax), Jeroen Slop (financieel directeur Ajax), Luuk Riesenbeck (namens ABN AMRO) en Piet Keizer kiest Saskia van den Brink unaniem tot de nieuwe Miss Ajax. 4 In het Heineken Ontvangstcentrum aan de Stadhouderskade wordt voorafgaand aan het Amsterdam Tournament een persconferentie gehouden in aanwezigheid van trainers en spelers van de deelnemende clubs Atlético Madrid, SS Lazio, Santos FC en Ajax. Met een persconferentie in deze vorm en op deze locatie wordt een van de tradities van de vroegere Amsterdam 700-toernooien in ere hersteld. Zaterdag 31 juli Het Amsterdam Tournament wordt geopend met de wedstrijd Atlético Madrid - SS Lazio (1-3). Ajax verliest met 4-1 van Santos FC. Voor Ajax scoort, bij een 3-0 achterstand, Shota Arveladze. Zondag I augustus Op de tweede dag van het Amsterdam Tournament spelen Atlético Madrid en Santos FC met 0-0 gelijk. De Brazilianen winnen de strafschoppenserie. Ajax lijdt een tweede nederlaag. Toernooiwinnaar SS Lazio is met 2-3 te sterk. Beide Ajax-doelpunten worden gescoord door Richard Knopper. Dinsdag 3 augustus De tuchtcommissie van de KNVB legt Ajax een geldboete op van 15.000 gulden wegens wangedrag van fans tijdens het duel met MVV op 16 maart en met Cambuur op II april. Woensdag 4 augustus Een combinatie-elftal van Ajax 1 en Ajax 2 speelt in Almelo met 2-2 gelijk tegen Heracles. Het is de laatste wedstrijd in het stadion aan de Bornsestraat en tevens de laatste wedstrijd van scheidsrechter Jaap Uilenberg, die de door de KNVB gestelde leeftijdsgrens gepasseerd is. Vrijdag 6 augustus Per helicopter wordt Danny Blind afgezet op het veld van RC Souburg. In de oefenwedstrijd tegen de Zeeuwse club waar hij zijn voetballoopbaan als jeugdspeler begon, speelt Blind in de eerste helft een half uur met Ajax mee. Een kwartier voor tijd betreedt Blind het veld in het tenue van RCS, dat de wedstrijd met 4-0 verliest. Zondag 8 augustus In de Amsterdam ArenA is bekerwinnaar Ajax te gast bij landskampioen Feyenoord. Door een 3-2 overwinning verovert de ploeg van Leo Beenhakker de Johan Cruijff Schaal, die omdat Johan Cruijff verhinderd is, wordt uitgereikt door bondscoach Frank Rijkaard. H MAGAZINE SEPTEMBER 1999

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 40