AJAX MAGAZINE SEPTEMBER 1999 39 vijf jaar bij Juventus, waar ook de oud-Ajacieden Edwin van der Sar en Edgar Davids onder contract staan, 4 Ajax contracteert de Nigeriaanse aanvaller Pius Ikedia. Maandag 5 juli Jan Wouters breekt met de traditie om de eerste training van het nieuwe seizoen in het Amsterdamse bos plaats te laten vinden. De van vakantie teruggekeerde selectie traint op het gerenoveerde trainingsveld bij het eigen stadion. 4 Na de training worden de spelers Frank Verlaat, Brian Laudrup, Stanley Menzo en Jason Culina officieel gepresenteerd in het Ajax-shirt. Dinsdag 6 juli De Telegraaf drukt een abusievelijk door Ajax verzonden persbericht af waarin melding gemaakt wordt van de komst van Nikos Machlas naar Amsterdam, 4 's Avonds wordt het bericht officieel bevestigd dat Ajax en Vitesse overeenstemming hebben bereikt over de overgang van Nikos Machlas en Martijn Reuser naar Amsterdam. Reuser wordt in eerste instantie voor een jaar gehuurd van de Arnhemmers, met een optie tot koop. Nikos Machlas tekende een contract voor vijf jaar bij Ajax. Met de overgang van de spits naar Ajax is een transferbedrag van 19 miljoen gulden gemoeid. De eerste Griek in dienst van Ajax is daarmee de duurste aankoop uit de geschiedenis van de club. 4 Besprekingen met Leo van Veen en Simon Tahamata worden met succes afgerond. De twee oud-Ajacieden treden bij Ajax in dienst als respectievelijk hoofdtrainer van Ajax Cape Town en jeugdtrainer bij Germinal Beerschot Antwerpen. 4 De Poolse international Marek Kozminski komt twee weken op proef bij Ajax. 4 Ajax en de jeugdspeler Kiran Bechan komen een contract voor de duur van vijf jaar overeen. Het contract met de rechtsbuiten van Ajax A1 en linkbuiten van het Nederlands elftal onder 16 jaar zal ingaan op 1 juli 2000. Donderdag 8 juli Hoewel hij een vrije dag heeft, meldt Nikos Machlas zich in de middag bij Laszlo Jambor om een individuele looptraining af te werken. De verrichtingen van de nieuwe spits trekken grote publieke belangstelling. Vrijdag 9 juli Ajax en Sheffield Wednesday komen tot overeenstemming over de transfer van Gerald Sibon. In de namiddag keert Sibon terug uit Sheffield en staat hij op Schiphol de pers te woord. Zaterdag 10 juli In Oisterwijk speelt Ajax zijn eerste oefenwedstrijd tegen Taxandria. Ajax wint met 9-1. Maandag 12 juli Na de ochtendtraining vertrekt de selectie naar De Lutte 4 Onder leiding van Tonny Bruins Slot hervat het tweede elftal de training. De Zuid-Afrikaanse linksachter Dillon Sheppard traint op proef mee. 4 Marek Kozminski verlaat Ajax. De Pool heeft Jan Wouters in zijn testperiode niet kunnen overtuigen. Dinsdag 13 juli Vanuit het trainingskamp in De Lutte speelt Ajax in Oldenzaal een oefenwedstrijd tegen Quick '20, die met 8-0 gewonnen wordt. Woensdag 14 juli In De Lutte krijgt de pers de gelegenheid spelers en trainers te interviewen. 4 Voorzitter Michael van Praag bepleit inkrimping van de eredivisie van 18 naar 16 clubs. Donderdag 15 juli Ajax wint in Coevorden met 15-2 van zondag-eersteklasser Germanicus. Bij afwezigheid van Aron Winter draagt Frank Verlaat de aanvoerdersband. Zaterdag 17 juli Met een 15-1 overwinning op Elburger SC besluit Ajax het trainingskamp in De Lutte 4 Ajax Cape Town verliest met 3-0 van Orlando Pirates in de door 70.000 supporters bezochte finale van het Iwasa- liefdadigheidstoernooi, de traditionele start van de Zuid-Afrikaanse competitie. Ajax Cape Town- trainer Leo van Veen ontbreekt bij het duel omdat hij nog geen werkvergunning heeft. Maandag 19 juli In de Amsterdam ArenA vindt de jaarlijkse fotopersdag plaats en wordt de officiële selectiefoto voor het nieuwe seizoen gemaakt. 4 Michael van Praag hekelt het gedrag van Vitesse- voorzitter Karei Aalbers inzake de transfer van Nikos Machlas. Aalbers' bewering dat de spits door toedoen van Ajax niet tijdig op de hoogte gesteld kon worden van een hoog bod van Arsenal, bestempelt Van Praag als een leugen, bedoeld om de Ajax-aankoop te demotiveren. Dinsdag 20 juli De selectie reist af naar Boston. Woensdag 21 juli Ajax wint de eerste wedstrijd op Amerikaanse

Magazine (1987-2007) | 1999 | | pagina 39